Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
"Piątka dla zwierząt" została przegłosowana w Sejmie. Ustawę, która między innymi zakazuje hodowli zwierząt na futra i ogranicza ubój rytualny, poparło ponad 350 posłów.
W "Kawiarence Politycznej" Radia Szczecin chwalił ją także poseł Lewicy, Dariusz Wieczorek. - Generalnie absolutnie z taką ideą się zgadzamy i ten projekt, który się pojawił ze strony Prawa i Sprawiedliwości, znalazł nasze uznanie i poparcie. To jest też realizacja naszego programu.

Artur Łącki, poseł Koalicji Obywatelskiej, również poparł "Piątkę dla zwierząt". - Koalicja Obywatelska jest za przyjęciem tego projektu, nasi wyborcy oczekują od nas, że będziemy jednak dbali o dobrostan zwierząt. Skończymy więc z ubojem zwierząt na futra i z ubojem rytualnym.

Krytycznie do ustawy o ochronie zwierząt podszedł natomiast Jakub Kozieł z Konfederacji. - Z pozoru chodzi tu o ochronę zwierząt, a w rzeczywistości likwiduje to potężną gałąź polskiej gospodarki. Ja bym chciał, żeby prezydent Duda powiedział, że wetuje tę ustawę, że ją całkowicie odrzuca.

Teraz "Piątka dla zwierząt" trafi do Senatu.

Leszek Duklanowski, radny z klubu PiS, zastanawiał się, jakie poprawki wprowadzi izba wyższa. - Nie godzi się w XXI wieku przedkładać wpływy finansowe nad takie działania. Ja uważam, że projekt ustawy idzie w dobrym kierunku, natomiast nie wiemy, jaki będzie wynik po poprawkach Senatu, a później w Sejmie.

Głosowanie w Senacie odbędzie się 13 października.
- Generalnie absolutnie z taką ideą się zgadzamy i ten projekt, który się pojawił ze strony Prawa i Sprawiedliwości, znalazł nasze uznanie i poparcie - mówił Wieczorek.
Artur Łącki, poseł Koalicji Obywatelskiej, również poparł "Piątkę dla zwierząt".
Krytycznie do ustawy o ochronie zwierząt podszedł natomiast Jakub Kozieł z Konfederacji. - Z pozoru chodzi tu o ochronę zwierząt, a w rzeczywistości likwiduje to potężną gałąź polskiej gospodarki.
Leszek Duklanowski, radny z klubu PiS, zastanawiał się, jakie poprawki wprowadzi izba wyższa. - Nie godzi się w XXI wieku przedkładać wpływy finansowe nad takie działania.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty