Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / Andreas-Troll (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Andreas-Troll (CC0 domena publiczna)
Od soboty Polska jest uznawana przez Niemcy za obszar ryzyka epidemicznego, więc osoby wjeżdżające z Polski do Niemiec muszą posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa lub przejść 14-dniową kwarantannę.
Jednak wszystkie landy graniczące z Polską dla małego ruchu transgranicznego złagodziły te obostrzenia.

Jak poinformowała Radio Szczecin Ambasada RP w Berlinie - Brandenburgia oraz Meklemburgia Pomorze Przednie nie zamierzają zamykać małego ruchu granicznego. Brandenburgia zwolniła z kwarantanny osoby pracujące w regionie przygranicznym, uczniów i studentów, a także zgodziła się na krótkie odwiedziny najbliższych członków ich rodzin.

Z kolei Meklemburgia-Pomorze Przednie ustaliła, że starostowie powiatów w razie potrzeby będą wydawać akty prawne zezwalające na przyjazd z Polski bez kwarantanny. Będzie to dotyczyło osób pracujących i uczących się po jednej i po drugiej stronie granicy. Jak poinformował Kierownik Wydziału Konsularnego w Berlinie Piotr Golema - Takie ogólne zarządzenie wydał już starosta powiatu granicznego Vorpommern-Greifswald.

Według zaleceń władz Brandenburgii, w tym landzie pracownicy oraz pełnoletni uczniowie są zobowiązani do wykonania raz na tydzień testu na obecność koronawirusa. Ponadto muszą meldować szefowi danej firmy o braku objawów zarażenia.
Relacja Waldemara Maszewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty