Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. pixabay.com / martaposemuckel (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / martaposemuckel (CC0 domena publiczna)
Meklemburgia Pomorze Przednie będą finansowo wspierać Polaków dojeżdżających do pracy.
Od soboty Polska została przez Niemcy uznana za obszar ryzyka epidemicznego, więc osoby wjeżdżające z Polski do Niemiec będą musiały mieć negatywny wynik testu na koronawirusa lub przejść 14-dniową kwarantannę.

Jak dowiedziało się Radio Szczecin, władze Meklemburgii Pomorza Przedniego postanowiły wznowić program dopłat do dodatkowych kosztów związanych z zakwaterowaniem i wyżywieniem dla firm oraz instytucji medycznych, które zatrudniają polskich i zagranicznych pracowników dojeżdżających do pracy.

Władze Meklemburgii Pomorza Przedniego uznały, że podczas pierwszej fali pandemii koronawirusa program wsparcia dla Polaków dojeżdżających do pracy okazał się sukcesem i dlatego postanowiły go powtórzyć. Polacy pracujący w Niemczech, którzy postanowią zostać po zachodniej stronie Odry, mogą liczyć na 65 euro dofinansowania dziennie. Jak poinformowała nas Główna Specjalistka z Biura ds. Metropolitalnego Regionu Szczecina Kamila Steinka, odpowiednie formularze wniosku o dofinansowanie od piątku będą opublikowane na stronie internetowej Krajowego Urzędu ds. Zdrowia i Spraw Społecznych Meklemburgii-Pomorza Przedniego.

Brandenburgia na razie nie wprowadza podobnego programu pomocowego, ale władze landu informują, że z obowiązku posiadania testów oraz z kwarantanny będą zwolnieni pracownicy przygraniczni z Berlina i Brandenburgii, dojeżdżający do szkół uczniowie, oraz osoby przejeżdżające przez Niemcy w tranzycie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty