Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Abp Andrzej Dzięga. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Abp Andrzej Dzięga. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
W całym kraju obowiązują obostrzenia dla strefy czerwonej. Rygory sanitarne zmniejszają także liczbę wiernych do jednej osoby na 7 metrów kwadratowych powierzchni w kościele.
Metropolita szczecińsko-kamieński, abp Andrzej Dzięga udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta na terenie Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

- Dyspensa obejmuje osoby chore, ale też wszystkich objętych kwarantanną czy nadzorem epidemicznym, którzy mają w tym wypadku dużą przeszkodę w dotarciu do świątyni, bo nie mogą opuścić miejsca swojego zamieszkania. Ale też mowa jest o wszystkich, którzy mają rzeczywistą obawę o własne bezpieczeństwo lub o bezpieczeństwo zdrowia swoich najbliższych - mówi ks. dr Sławomir Zyga, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.

Warunkiem uzyskania dyspensy jest uczestnictwo we Mszy św. za pośrednictwem telewizji, radia lub Internetu, a także modlitwa w intencji chorych, personelu medycznego, służb państwowych i wolontariuszy pomagających w walce z epidemią oraz modlitwa o ustanie pandemii.

Dyspensa jest ważna do czasu obowiązywania obostrzeń właściwych dla strefy czerwonej.
- Mowa jest o wszystkich, którzy mają rzeczywistą obawę o własne bezpieczeństwo lub o bezpieczeństwo zdrowia swoich najbliższych - mówi ks. dr Sławomir Zyga, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty