Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Parlament Europejski. Fot. EC - Audiovisual Service / Etienne Ansotte
Parlament Europejski. Fot. EC - Audiovisual Service / Etienne Ansotte
Państwa członkowskie Unii Europejskiej nie potrafią dogadać się w kwestii wieloletniego budżetu.
Premierzy Polski i Węgier sprzeciwili się pomysłowi, zgodnie z którym wysokość środków dla każdego kraju miałaby być uzależniona od panującej w nim praworządności.

To kryterium jest zbyt subiektywne, aby można było je uznać za słuszne - mówił w audycji "Radio Szczecin na Wieczór" profesor Zdzisław Krasnodębski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Nie możemy się zgodzić na to, żeby tak poważna zmiana - która wymaga w zasadzie zmiany traktatowej - była przeprowadzana w ten sposób! Bronimy polskiego interesu, Węgry, węgierskiego, wszystkich krajów, które mogą się wkrótce znaleźć "na cenzurowanym" - zaznaczył.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że zawetowanie przez Polskę budżetu to ratowanie suwerenności naszego kraju.

Nie zgadzał się z tym europoseł Lewicy, prof.Bogusław Liberadzki.

- Jeżeli 25 państw zgadza się; czy mała Estonia i duże Niemcy nie obawiają się, że stracą suwerenność?! Otóż jedni i drudzy się nie obawiają. Bo to jest w ramach naszej Unii Europejskiej - ocenił.

Zawetowanie przez Polskę i Węgry budżetu europejskiego poparł rząd słoweński.
- Nie możemy się zgodzić na to, żeby tak poważna zmiana - która wymaga w zasadzie zmiany traktatowej - była przeprowadzana w ten sposób! Bronimy polskiego interesu, Węgry, węgierskiego, wszystkich krajów, które mogą się wkrótce "na cenzurowanym" - zaznaczył.
- Jeżeli 25 państw zgadza się; czy mała Estonia i duże Niemcy nie obawiają się, że stracą suwerenność?! Otóż jedni i drudzy się nie obawiają. Bo to jest w ramach naszej Unii Europejskiej - ocenił.

Dodaj komentarz 6 komentarzy

a rząd Słowenii poparł także wetując? Czy okazał się sprytniejszy od naszych cwaniaków?
CYWILIZOWANE, PRAWORZĄDNE kraje UE potrafią się dogadać!
Okoniem stają Węgry (najbardziej skorumpowany rząd w Europie) oraz Polska (najbardziej łamiący prawa własnego kraju rząd).
Jeśli te 25 cywilizowanych państw nie będzie w stanie ucywilizować awanturników, to zapewne znajdą sposób aby dogadać się we własnym gronie.
Tym bardziej, że Putin łapki zaciera widząc jaką dobrą robotę wykonują pożyteczni idioci
PO Słowenii VETO zrobią jak zrozumieją inne kraje ! BREXIT JUŻ TO dawno ZROZUMIAŁ ! BLEEE
Zapytaj panie Niemca i sługę Tuska o reparacje i zwrot kasy za zniszczenia Polski PO II Wojnę Światowej !? 15 min. tyle DZIŚ zajęła żałosna dyskusja na szczycie UE =POrażka !
PL DAMY RADE !!!!!!
Towarzyszu @Kowalski - idź do Putina po odszkodowania za agresję w 1939 roku i 50 lat komuny. To twój druh - na pewno posłucha. Gdyby nie ten zachód, to byłaby z nas Białoruś... I jesteśmy tego blisko
I opamiętaj się w końcu - UE dokłada kasę do niemal każdego większego projektu czy inwestycji w PL! A my jako kraj, zyskujemy więcej niż wpłacamy. Jesteśmy największym beneficjentem środków w UE!
Mówienie że danie suwerenności sądom i prokuraturze jest uderzeniem w wolność kraju to trochę pokrętna logika. Jak również pokrętne jest to że na złość UE nie weźmiemy od nich ani złotówki. Na pewno rolnicy już czekają żeby powiedzieć co o tym myślą. 3/4 firm że Szczecina również pewnie ma wiele do powiedzenia jeśli UE zamknęła by nasze granicę, witajcie z powrotem lata '90 i kolejki na granicach! Czy może PiS nam robi PRL bis i zamiast tego granicę będą po prostu zamknięte a my będziemy pracować na prywatny folwark Jarka i Zbyszka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty