Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Michał Jach. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Michał Jach. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Nikt w PiS nie myśli o wychodzeniu z Unii Europejskiej - tak poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach odpowiadał na oświadczenie prezydenta Szczecina. Piotr Krzystek wezwał rząd do "osiągnięcia kompromisu" w negocjacjach z Brukselą.
Premier walczy o nasze interesy - mówił Jach. Zwracał uwagę, że wprowadzenie tak zwanych "kryteriów samorządności" oznacza zdanie się na łaskę unijnych urzędników oraz innych krajów Wspólnoty. Jednocześnie poseł PiS zwracał uwagę, jak wiele rząd robi dla Pomorza Zachodniego, także przy wsparciu środków z Brukseli. - Polska jest i będzie członkiem Unii Europejskiej, co wcale nie znaczy, że mamy się zgadzać na każdy pomysł wypływający z Brukseli, a szczególnie tak szkodliwy dla przyszłości Unii Europejskiej. Nie tylko Polski. Powtarzam, dla przyszłości Unii Europejskiej - podkreślił Michał Jach.

Politycy PiS zwracają uwagę, że grożenie odcięciem finansowania za uchybienia niezdefiniowanych nawet jeszcze kryteriów "praworządności" jest niezgodne z traktatami, a środki jakie dostajemy to rekompensata za otwarcie swojego rynku dla europejskich firm.
Premier walczy o nasze interesy - mówił Jach, zwracał uwagę, że wprowadzenie tak zwanych "kryteriów samorządności" oznacza zdanie się na łaskę unijnych urzędników oraz innych krajów Wspólnoty.

Dodaj komentarz 6 komentarzy

Panie pośle Jach. Mówiąc "bełkot opozycji" obraża pan około połowę wszystkich Polaków, w tym większość mieszkańców Szczecina. Władza uzależnia i powoduje zatracenie poczucia rzeczywistości. Nieprawdaż ???
Wiemy! DOSKONALE wiemy, że Morawiecki walczy o WASZE interesy.
Porobili se "majątki odrębne" (Jach też!) z żonami i rodzinką i rżną państwo polskie, czyli nas, Polaków!, a ustawę o ujawnianiu majątków partnerów blokują!!!
Pewnie DUŻO i GRUBO do ukrycia mają
Ciekawy wywiad. Najpierw mówi że kryteria praworządności są szkodliwe dla całej Europy a potem dodaje że tak naprawdę nie wiadomo czym te kryteria będą. Choć moim zdaniem wiadomo- głównie chodzi o wyraźny rozdział prokuratury od sądów. Poseł Ziobro, Prokurator Ziobro oraz Minister Sprawiedliwości Ziobro, wszyscy trzej, twierdzą że to zamach na suwerenność kraju.
No to Pana rząd mówi nie forsie na odbudowę po pandemii - a na te pieniążki czekają zwykli ludzie, zwykli przedsiębiorcy w kraju. I od POPiS-u się nigdy ich nie doczekają - bo koryto jest jedno i tylko dla was i waszych rodzin. Reszta ludzi, hmmm, jaka reszta?
Reszta niech płaci podatki aby koryto było pełne!!!
O "wasze interesy" chodzi na pewno. Trudno będzie oderwać się od konfitur, które żarło się 5 lat. Stwierdzenie "kryteria praworządności są szkodliwe dla Europy" jest kuriozalne - chyba, że chodzi o wasze kryteria.
Taki podrzędny poseł nic nie ma do powiedzenia od siebie mówi to co jest z góry nakazane !

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty