Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Prof. dr hab. Kamil Kuskowski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Prof. dr hab. Kamil Kuskowski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Wcześniej krytykował pomysł powstania pomnika Krzysztofa Jarzyny - teraz jednak się przekonał.
Profesor Kamil Kuskowski z Akademii Sztuki w Szczecinie stwierdził w "Rozmowach pod krawatem", że komisja konkursowa, powołana przez miasto, wybrała najlepszy projekt instalacji, która stanie na Łasztowni.

Pomnik Krzysztofa Jarzyny, "Szefa Wszystkich Szefów" - gangstera z filmu "Poranek Kojota" wygrał w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim. Koncepcji na pomnik było pięć.

- Zwycięska jest rzeczywiście ciekawa i pomysłowa - ocenił profesor Kamil Kuskowski z Akademii Sztuki. - Byłem przeciwnikiem idei postawienia pomnika postaci fikcyjnej, mafioso. Uważam, że komisja wybrała najciekawszy projekt. Powoduje to pewnego rodzaju przesunięcie pomysłu na szefa wszystkich szefów, bo zabieg, że każdy może być tym szefem wszystkich szefów jest bardzo ciekawy od strony koncepcyjnej.

Pomnik Krzysztofa Jarzyny, który stanie na Łasztowni będzie płaskorzeźbą. Głowa gangstera będzie mieć tylko obwód i okulary, a zatem każdy będzie mógł dołożyć swoją twarz, aby zrobić sobie zdjęcie.
- Zwycięska jest rzeczywiście ciekawa i pomysłowa - ocenił profesor Kamil Kuskowski z Akademii Sztuki.

7 komentarzy

Teraz rzeczywiście zmienia to postać rzeczy i ma więcej sensu :)
Proszę wybaczyć, ale wydawanie pieniędzy na coś takiego to porażka. Utwierdza mnie w przekonaniu, że danie władzy ludowi jest katastrofą.
Dobrze, że zmiana zdania nie ma nic wspólnego z kandydowaniem na dyrektora Willi Lentza.
Przede wszystkim to nie jest pomnik czyli obiekt upamiętniajacy tylko rzeźba, instalacja artystyczna . Podobnie pomnikiem nie jest rzeźba Colleoniego na pl.Lotników chociaż co niektórzy może potajemnie składają tam kwiaty w rocznicę jego urodzin. :-)
a wystarczyło dolepić postumentowi mordkę Kaczyńskiego i protesty by ucichły!
Nikt by nie chciał podpaść TEMU szefowi wszystkich szfów..... :)))
@Nowak ...Nie szanujesz innych a sam wymagasz tego wobec swojej osoby od innych. Typowa hipokryzja. Postawa p.Profesora zasługuje na pełny szacunek ponieważ publicznie potrafi przyznać się do zmiany zdania , do tego pochwały ; co w
dzisiejszym świecie niestety staje się zjawiskiem żadko spotykanym. Czy ma to coś wspólnego z Konkursem trudno zawyrokować , natomiast postawa napawa optymizmem bo to nie tzw.zaszufladkowanie ale otwartość na merytoryczne argumenty i koncepcje. Może na początku sceptyczny ale jednak otwarty .
Ja tak to widzę ...
nie martw się NOWAK to dziadd ! ;)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty