Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
argum.eu

Marek Jakubiak. Fot. Archiwum prywatne
Marek Jakubiak. Fot. Archiwum prywatne
Założyciel "Federacji dla Rzeczpospolitej" Marek Jakubiak, w "Rozmowie pod Krawatem", krytykował partie opozycyjne za - jedynie - "licytowanie się w epitetach pod adresem Jarosława Kaczyńskiego".
Pytaliśmy Jakubiaka o to, czy wciąż możliwe jest łączenie się ugrupowań w walce z PiS? W ocenie polityka, patrząc przykładowo na niezłe sondaże ruchu Hołowni, pójdą do wyborów osobno. Założyciel Federacji dla Rzeczpospolitej oceniał, że opozycja popełnia błąd zajmując się sobą.

- Faktycznie kiedyś powiedziałem, że Tusk na białym koniu przyjedzie, ale to miało być wcześniej. Ja nie wróżę niczego dobrego opozycji. Ich celem nie jest Polska, tylko PiS. Jeśli opozycja będzie się skupiała tylko na walce z 71-letnim Jarosławem Kaczyńskim. I będzie licytować się w epitetach pod jego adresem i domem. Proszę państwa Polacy, jako empatyczny naród, zawsze staną po stronie starszego pana - tłumaczył Jakubiak.

Marek Jakubiak zwracał uwagę, że zarówno Pawłowi Kukizowi, jak i liderowi Lewicy Włodzimierzowi Czarzastemu nie będzie zależało na wspólnej liście opozycyjnej. A w związku z przesunięciem się PO na lewo, to na tej stronie sceny politycznej może dojść do ostrej walki o wyborców.
- Proszę państwa Polacy, jako empatyczny naród, zawsze staną po stronie starszego pana - tłumaczył Jakubiak.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty