Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że system rejestracji osób, chcących się zaszczepić przeciw koronawirusowi, jest dobrze przygotowany.
Polityk, który był gościem TVP1 przypomniał, że powszechne zapisy na szczepienia przeciwko Covid-19 rozpoczynają się jutro.

Wiceszef resortu zdrowia powiedział, że od północy pod numerem 989 zaczyna działać infolinia, za pomocą której będzie można się rejestrować na szczepienia. Zapewnił, że jest ona dobrze przygotowana i będzie w stanie obsłużyć wszystkich zainteresowanych. Dodał, że można się rejestrować także przez internet i bezpośrednio w punkcie szczepień. Przypomniał, że od jutra mogą się rejestrować osoby w wieku powyżej 80 roku życia, a od 22 stycznia - osoby w wieku powyżej 70 roku życia. Zaznaczył, że rejestrować się nie musimy osobiście. Może zrobić to za nas ktoś z rodziny - na przykład dzieci lub wnuki.

Szczepienia w Polsce rozpoczęły się 27 grudnia. Jako pierwsi procesowi poddawani są pracownicy sektora służby zdrowia. Do wczoraj w naszym kraju zaszczepiło się prawie 338 tysięcy osób.
Polityk, który był gościem TVP1 przypomniał, że powszechne zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 rozpoczynają się jutro.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty