Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W piątek ruszają zapisy dla seniorów powyżej 80. roku życia. To pierwsza grupa, która otrzyma preparaty w ramach powszechnych szczepień populacyjnych.
Zarejestrować się można dzwoniąc pod numer 989. 202 punkty w regionie będą szczepić pacjentów przeciwko Covid-19.

- Infolinia będzie działać od północy - mówiła, w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji", Małgorzata Koszur, rzecznik zachodniopomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. - Jeśli ta osoba, dzwoniący pacjent ma numer telefonu komórkowego, to wówczas SMS z potwierdzeniem rejestracji otrzyma na telefon komórkowy. Jeżeli to będzie odleglejszy termin, to na dzień przed szczepieniem otrzyma przypomnienie, że jutro jest już dzień szczepienia i przypomniana będzie konkretna godzina oraz miejsce szczepienia.

Zarejestrować można się także przez Internet. Wszystkie szczegóły są na stronie Ministerstwa Zdrowia.

- Pacjent, po tym jak się zarejestruje, dostanie e-skierowanie na szczepienie, ważne jest ono przez 60 dni - dodaje Koszur. - Jeśli ktoś w ciągu tych 60 dni nie zdecyduje się na szczepienie, to wówczas będzie mógł ponownie się zarejestrować. Jego prawo nie wygasa, nadal może zarejestrować się na szczepienie, tylko wtedy już korzysta z kolejności wynikającej zapisów na szczepienie, a nie z przywileju wynikającego z jego grupy wiekowej.

Z kolei 22 stycznia rozpocznie się rejestracja osób powyżej 70. roku życia.

Szczepienia w Polsce rozpoczęły się 27 grudnia. Jako pierwsi procesowi poddawani są pracownicy sektora służby zdrowia. Do wczoraj w naszym kraju zaszczepiło się prawie 338 tysięcy osób.
- Infolinia będzie działać od północy - mówiła, w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji", Małgorzata Koszur, rzecznik zachodniopomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
- Pacjent, po tym jak się zarejestruje, dostanie e-skierowanie na szczepienie, ważne jest ono przez 60 dni - dodaje Koszur.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty