Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział w Programie 1. Polskiego Radia, że osoby zaszczepione mogą liczyć na preferencyjne traktowanie.
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział w Programie 1. Polskiego Radia, że osoby zaszczepione mogą liczyć na preferencyjne traktowanie. Nie określono jeszcze szczegółów tych preferencji, ale prawdopodobnie osoby zaszczepione nie będą podlegały obowiązkowi kwarantanny w razie kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem.

Wiceminister zaznaczył również, że linie lotnicze rozważają wpuszczanie do samolotów jedynie osób zaszczepionych.

Od dziś do szczepień na koronawirusa mogą się rejestrować osoby powyżej 80. roku życia. Od 22 stycznia rejestracja zostanie otwarta dla grupy wiekowej 70+. Szczepienia obu grup rozpoczną się 25 stycznia.

Zapisy na szczepienia możliwe są poprzez infolinię 989. Tam konsultant pomoże znaleźć dogodny termin oraz punkt szczepień najbliższy dla miejsca zamieszkania. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Przez telefon można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.

Kolejnym miejscem zapisów jest platforma pacjent.gov.pl. Aby skorzystać z e-Rejestracji, trzeba mieć Profil Zaufany. System zaproponuje 5 dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko miejsca zamieszkania. Jeśli osoba przebywa w innym miejscu, będzie mogła samodzielnie wybrać punkt szczepień.

Trzecia możliwość zapisu na szczepienie istnieje w wybranym punkcie szczepień. Mapa punktów oraz dane kontaktowe do każdego z nich dostępne są na stronach rządowych.

Portal PolskieRadio24.pl uruchomił specjalny poradnik związany z rozpoczynającą się powszechną akcją szczepień. Pod adresem szczepimysie.polskieradio24.pl można znaleźć wszystkie najważniejsze i bieżące informacje dotyczące rejestracji na szczepienia, procedur, terminów, adresów czy numerów infolinii.

Szczepienia w Polsce rozpoczęły się 27 grudnia. Jako pierwsi procesowi poddawani są pracownicy sektora służby zdrowia.
Wiceminister zaznaczył również, że linie lotnicze rozważają wpuszczanie do samolotów jedynie osób zaszczepionych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty