Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Rejestracja do szczepień przeciwko Covid-19 to jeden wielki bałagan - mówi właścicielka przychodni. NFZ odpowiada: dajmy sobie czas.
W piątek wystartowała rejestracja do szczepień dla seniorów powyżej 80. roku życia.
Można to zrobić, dzwoniąc na ogólnopolską infolinię, przez Internet lub do konkretnego punktu szczepień.

Jak mówiła w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" dr n. med. specjalista medycyny rodzinnej i właścicielka przychodni Wiesława Fabian, przychodnia ma 30 szczepionek na tydzień, chętnych jest jednak znacznie więcej. Limit został wyczerpany już do końca marca, a pacjenci są rozgoryczeni.

- O godzinie 10:00 wszystkie miejsca do końca marca zajęte. Pacjentów w przychodni na Kadłubka - w wieku 80 plus - mamy trzy tysiące osiemset, mogliśmy zarejestrować 300, w tym nasi pacjenci i pacjenci z innych przychodni. Uważam, że puszczenie szczepień populacyjnych z takimi ilościami jest błędem - tłumaczyła Fabian.

Punkty szczepień powinny sobie poradzić z rejestracją, jedyne co może martwić to brak szczepionek, jak przyznawała Małgorzata Koszur, rzecznik zachodniopomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Mamy nadzieję, że te dostawy będą większe. I te punkty szczepień będą mogły zamawiać tyle szczepionek, ile będą mogły zużyć. Szczepienie jest dobrowolne i bezpłatne. Wszyscy mamy do niego prawo, także każdy w tej kolejności, która wyznaczona została w systemie i przepisach prawnych, będzie mógł taką szczepionkę otrzymać - informowała Koszur.

Do tej pory w cały kraju na szczepienia przeciwko koronawirusowi zarejestrowało się 127 tysięcy osób powyżej 80. roku życia.
- Uważam, że puszczenie szczepień populacyjnych z takimi ilościami jest błędem - tłumaczyła Fabian.
- Wszyscy mamy do niego prawo, także każdy w tej kolejności, która wyznaczona została w systemie i przepisach prawnych, będzie mógł taką szczepionkę otrzymać - informowała Koszur.

Dodaj komentarz 3 komentarze

pacjentów 3.800, a na szczepienia zarejestrować można 300 osób...
3.500 osób może szukać już nie szczepionki a miejsca na Ku Słońcu...
Ładnie PiS to zaplanował i zorganizował.
Pytanie: zarejestrować można 300 osób 80+, ale SŁUŻBY MUNDUROWE, czyli POLICJA I BEZPIEKA MAJĄ OSOBNE KOLEJKI???
Takie kolejki-bez-kolejki?
A co ma do tego PIS ?? Ilość osób zarejestrowanych w przychodni 80 latków +, nie oznacza :
1) ilości chętnych - bo szczepionka jest dobrowolna.
2) ilość chętnych - szczepienia w tym punkcie , każdy może sobie wybrać inny.
3) ilość szczepionek jest ograniczona przez ( jakże ukochaną UE ) dostawy oraz możliwości punktu.
Przypominam że przed szczepieniem obowiązuje wywiad lekarski a po szczepieniu pozostanie w punkcie przez określony czas aby zaobserwować reakcję ... Dalej obowiązuje dystans więc nie wpuścisz 100 osób na 50 metrów kwadratowych na raz. Dodatkowo , punkt szczepień nie jest odizolowany od przychodni która na ten czas miałaby zawiesić przyjmowanie pozostałych pacjentów ? Jeżeli Właściciel nie jest w stanie sam się zorganizować to PIS na pewno mu w tym nie pomoże. A może by tak Pani Doktor ( tak dbająca o swoich Seniorów) zadeklarowała szczepienia 24/h przez 7 dni w tygodniu to by mogła otrzymać więcej dawek niż te 30 ? A te 30 szczepionek x 6 dawek ze szczepionki ( fiolki) to 180 osób tygodniowo ; dodatkowo należy uwzględnić jaką ilość jest w stanie przechowywać przychodnia po dostarczeniu i przez jaki czas ?? Dodatkowo Pani Doktor nie przewidziała że oprócz "zeszytu" - którego raczej de facto nikt nie wprowadził do systemu to w tym systemie do tego punktu mogli zarejestrować się inni pacjenci poprzez infolinię i konto pacjenta ; więc nie rozumiem żalu ... Moim zdaniem " system zeszytowy" wprowadził tych Seniorów w błąd ; a ja bez problemu zarejestrowałem 92 letnią Babcię poprzez infolinię 989 na 25 Stycznia ( czyli pierwszy dzień szczepień ) nie tam gdzie chciała ale tam gdzie były wolne miejsca ; i tak powinno się robić . Im szybciej tym lepiej !
@Nomisiu - ale o pałycjantach i bezpieczniakach i o tym, że oni bez żadnych problemów się szczepią, to się nawet słówkiem nie zająknąłeś!
Przypadek?
Nie sądzę...

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty