Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Pfizer poinformował o zmniejszeniu dostaw szczepionek do Polski i innych krajów europejskich. Czy to powód do obaw? Dyskutowali o tym goście "Kawiarenki Politycznej" na naszej antenie.
Marek Zakrzewski z Porozumienia mówił, że każdy, kto przyjmie pierwszą dawkę preparatu, dostanie również drugą. - Z tego co wiem ta druga partia szczepionek została zabezpieczona na tyle, że przynajmniej nie musimy się martwić o to, że po 21 dniach, kiedy trzeba będzie powtórzyć dawkę, to jej zabraknie.

Tymczasowe zmniejszenie dostaw jest potrzebne, aby za miesiąc Pfizer działał ze zdwojoną siłą - przekonywała senator Platformy Obywatelskiej, Magdalena Kochan. - Gremia naukowe twierdzą, że linia Pfizer po prostu przestawia swoją linię technologiczną na zwiększenie ilości dawek w jednej ampułce.

Pamiętajmy, że Pfizer nie jest jedynym producentem szczepionek - dodawał poseł PSL-u, Jarosław Rzepa. - Dla mnie najważniejsze jest, że zaraz będziemy mieli więcej Moderny, może Johnson & Johnson, jednorazową szczepionkę. Zachęcałbym więc rządzących, aby byli bardziej odważni, my musimy tę odporność nabyć w miarę szybko.

A radny klubu PiS w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego chwalił przebieg Narodowego Programu Szczepień. - To tempo jest takie jak powinno być, rejestracja działa sprawnie. Kolejne grupy wiekowe będą się mogły rejestrować i będzie to szansa na znoszenie kolejnych ograniczeń.

Od piątku każdy dorosły Polak może zgłosić chęć zaszczepienia się. Ma to - w założeniu rządu - przyspieszyć proces rejestracji w kolejnych grupach.
Marek Zakrzewski z Porozumienia mówił, że każdy, kto przyjmie pierwszą dawkę preparatu, dostanie również drugą.
Tymczasowe zmniejszenie dostaw jest potrzebne, aby za miesiąc Pfizer działał ze zdwojoną siłą - przekonywała senator Platformy Obywatelskiej, Magdalena Kochan.
Pamiętajmy, że Pfizer nie jest jedynym producentem szczepionek - dodawał poseł PSL-u, Jarosław Rzepa.
A radny klubu PiS w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego chwalił przebieg Narodowego Programu Szczepień.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty