Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował, że zapadła decyzja o wstrzymaniu transportu 330 tysięcy dawek szczepionki, które miały być w przyszłym tygodniu wykorzystane do szczepienia pacjentów z grupy "zero".
Taki krok ma związek z zapowiadanym ograniczeniem dostaw szczepionki przez firmę Pfizer.

Michał Dworczyk zapewnił, że wszystkie osoby, które otrzymały pierwszą dawkę, dostaną także drugą dawkę szczepionki. Jak podkreślił, harmonogram Narodowego Programu Szczepień zostaje utrzymany.

Szef kancelarii premiera poinformował jednocześnie o modyfikacji harmonogramu dystrybucji szczepionki na przyszły tydzień. Nie zmieni się pierwsza część planu - 50 tysięcy dawek zostanie przewiezionych do punktów w celu wykonania drugiego szczepienia, 120 tysięcy dawek trafi natomiast do domów pomocy społecznej na pierwsze szczepienie. Jak mówił Michał Dworczyk, zapadła natomiast decyzja o wstrzymaniu transportu 330 tysięcy dawek na pierwsze szczepienie dla osób z grupy zero. "Zdecydowaliśmy się wstrzymać ten transport, zmienić całą logistykę do momentu, gdy firma Pfizer przyśle nam dokładny harmonogram dostaw do Polski" - powiedział.

Do tej pory w Polsce przeciw COVID-19 zaszczepione zostały 436 963 osoby.
Relacja Karola Darmorosa (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty