Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Parafianie z Wisełki chcą zebrać 200 tysięcy złotych. A wszystko po to, aby pomóc wrócić do zdrowia swojemu proboszczowi.
Ksiądz Tomasz choruje na nowotwór. Kiedy dowiedzieli się o tym parafianie, postanowili działać.

- Jest naszym przyjacielem przede wszystkim. Teraz robimy coś dla niego i poniekąd też dla siebie, no bo chcemy, żeby do nas wrócił. - Bardzo przeżywamy, nasza cała rodzina przeżywa jego chorobę, no i chcielibyśmy mu bardzo pomóc - mówią osoby zaangażowane w zbiórkę.

Akcja to m. in. licytacje, na których można kupić vouchery pobytowe. - Może ktoś ze Szczecina, z okolic, a nawet dalej z Polski skusi się na nasze vouchery i w ten sposób pomoże też księdzu, nam, no i przy okazji będzie miał miły pobyt w Wisełce - zachęca jedna z parafianek.

Licytować można wszystko. Są np. domowe wypieki i biżuteria. A 11-letnia Otylia sama maluje obrazy na licytację. - Przede wszystkim maluję na nich anioły - opowiada.

Ksiądz Adam Krzykała, proboszcz parafii w Ładzinie, kolega z roku księdza Tomasza, mówi o nim wprost: to nietuzinkowa postać. - Na pewno tak pełen zapału, jak ci, którzy dzisiaj przychodzą mu z pomocą.

Wszystkie informacje na temat pomocy oraz licytacje można znaleźć na facebookowej stronie o nazwie Społeczność - zbiórka dla księdza Tomasza z Wisełki.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie księdza w klinice w Niemczech.
Relacja Katarzyny Świerczyńskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty