Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Tłumy seniorów przed przychodniami w Szczecinie. Od piątku osoby powyżej 70. roku życia mogą zapisywać się na szczepienia przeciwko Covid-19. Można się zgłosić przez telefon, internet albo osobiście - w punkcie szczepień. Seniorzy skarżyli się jednak, że nie mogli się dodzwonić, dlatego przyszli do przychodni. Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział, że problemy na infolinii 989 wynikają z bardzo dużego obciążenia połączeniami przychodzącymi.
Przez pierwsze trzy godziny na szczepienie przeciwko COVID-19 zapisało się ponad 150 tysięcy osób. Zainteresowanie jest bardzo duże "prosimy o cierpliwość, chwilę zwłoki i ponowienie próby - takiego obciążenia żaden system nie jest w stanie wytrzymać" - zaapelował Michał Dworczyk. - W godzinach piku to było 300 tys. prób połączeń telefonicznych na jedną minutę.

Osoby powyżej 70. roku życia, od piątku mogą rejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19. Grupa seniorów w Polsce to 2,7 miliona osób.

W kolejce przed Wojewódzkim Ośrodkiem Medycyny Pracy w Szczecinie przed godziną 9 na zapisanie się czekało kilkadziesiąt osób.

- Ja stoję od 8 rano, nie szalałam, żeby stanąć od 5 rano. W końcu nas zapiszą. Po to przychodzimy, żeby nas zapisali - mówiła kobieta.

- Udało się zapisać. Stałem w kolejce od 6 rano. Jest prawie 9, dlatego jestem bardzo szczęśliwy - przyznał mężczyzna. - Próbowałem się dodzwonić, ale nie można się dodzwonić. Tu jest taka bardzo dobra organizacja, tylko można ich za to wszystko błogosławić.

- Chyba warto poczekać, bo próbuję dodzwonić się na infolinię, ale nie odbierają telefonów, ani rejestracja nie odbiera, a na szczepieniu zależy - podkreśliła kolejna kobieta.

Przed tygodniem rozpoczęły się zapisy na szczepienia przeciwko koronawirusowi dla osób powyżej 80. roku życia. Z tej grupy na szczepienia zapisało się do tej pory ponad 750 tysięcy osób. Szczepienia seniorów ruszą w poniedziałek.
Tłumy seniorów przed przychodniami w Szczecinie.
Zainteresowanie jest bardzo duże "prosimy o cierpliwość, chwilę zwłoki i ponowienie próby - takiego obciążenia żaden system nie jest w stanie wytrzymać" - zaapelował Michał Dworczyk.

Dodaj komentarz 5 komentarzy

Tak to wygląda w praktyce, infolinia nie działa więc osoby z największej grupy ryzyka muszą razem tłoczyć się pod przychodnią.
Prawdziwe ,,dziadostwo,, Są karty pacjenta, jest system , jest rejestr ludności każdy ma telefon, nie rozumiem systemu państwa polskiego. Przykład SMS ALERT do wszystkich przychodzi że będzię upał , burze ,wiatr, a nikt nie pomyśli o biednych starszych ludziach oby nie byli zdezorientowani , Młodzi urzędnicy, informatycy, powinni już dawno uporządkować system bez rejestracji, w tych czasach nie jest to takie straszliwie trudne, każdy emeryt ma kartę bankową i to powinno wystaczyć do weryfikacji, nawet z opłat za czynsz czy prąd , bez sensu to wszystko ,
Ludzie postawcie Urnę jak do głosowania , niech każdy wrzuci sobie kopertę do skrzyni z numerem telefonu i po krzyku , po co ci biedni ludzie mają tam stać jak nie umrą na cozvid to grypami sie zarażą , anginami i innymi gruźlicami o Losie co za tempy system urzędasowniczy !!!!
PiS-owi emeryci byli potrzebni przy wyborach,
Wtedy bojówkarze PiS zapewniali transport niepełnosprawnym do lokali wyborczych, a nawet operacyjne grupy ponoć jeździły do dogorywających w domach, aby tylko dali głos!
ABY TEN GŁOS ODDALI NA PiS.
A teraz? teraz emeryci są jedynie obciążeniem. Balastem. Tym bardziej, że blokują zaczepienie filarów władzy PiS: prokuratorów, policjantów i bezpieki.
Taka ciekawostka: o 0.05 udało mi się wbić do e-rejestracji i w Szczecinie system pokazywał, że dostępne są terminy w okresie 22.02.-22.03. w Arenie.
Tymczasem pierwsze wolne numerki były na... 9. MARCA!
Mamy 22 styczeń. Szczepienia mają ruszyć 22 lutego,
więc... KOGO BĘDĄ SZCZEPIĆ POMIĘDZY 22.02. a 09.03???
Prokuratorów? Pałycjantów? Bezpiekę? Aktyw PiS ???
Jak to zwykle w PiS-landzie: są równi i równiejsi
Nikogo nie będą szczepić, bo Andrzej szczepionek nie załatwił zanim Trumpa zdjęli z urzędu

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty