Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Piotr Krzystek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Piotr Krzystek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Pełnomocnik prezydenta do spraw równości ma "koordynować działania instytucji, które być może nie do końca dają sobie radę" - mówił w "Rozmowie pod Krawatem" Piotr Krzystek.
Co ciekawe, na to stanowisko powołał urzędniczkę, dyrektora wydziału spraw społecznych - Beatę Bugajską, czyli osobę, która w zakresie swoich obowiązków już ma nadzór nad instytucjami wsparcia.

Prezydent Szczecina w Radiu Szczecin tłumaczył, że w ostatnich latach doszły nowe wyzwania w tej sferze - przykładowo, w szkołach pojawiają się problemy z traktowaniem dzieci z Ukrainy.

- Dotyczy to również osób niepełnosprawnych, a to nie jedyne przykłady. Dlatego powołałem bardzo kompetentną osobę. Będzie koordynowała prace, przy rozwiązywaniu tego typu problemów. Wiadomo, że nie powołujemy specjalnej instytucji, tylko będziemy wspierali pewne programy realizowane przez MOPR, przez oświatę i nasze struktury związane ze współpracą międzynarodową. My koło pewnych rzeczy przechodzimy, pan mówi: są instytucje państwa, samorządowe. No to widać, nie do końca dają sobie z tym problemem radę - mówił Piotr Krzystek.

Jak czytamy na stronie urzędu, do zadań wydziału spraw społecznych należy między innymi "nadzór nad pomocą społeczną, strefą wsparcia rodziny" a także "przeciwdziałanie patologiom" i "działanie na rzecz osób niepełnosprawnych".
- My koło pewnych rzeczy przechodzimy, pan mówi: są instytucje państwa, samorządowe. No to widać, nie do końca dają sobie z tym problemem radę - mówił Piotr Krzystek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty