Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Halina Szymańska. Fot. Radio Szczecin
Halina Szymańska. Fot. Radio Szczecin
Sejmikowa radna opozycji krytykuje zapowiedzi rządzących: - Populizm i politykierstwo - tak Halina Szymańska z Prawa i Sprawiedliwości oceniła zapowiedzi zaskarżenia decyzji wojewody przez zachodniopomorski sejmik.
Chodzi o przyjęte wcześniej stanowisko, krytyczne wobec postawy rządu w negocjacjach unijnego budżetu.

Zachodniopomorski wojewoda ocenił, że sejmik nie ma kompetencji do prowadzenia polityki zagranicznej. W czwarte koalicja rządząca sejmikiem z największym klubem KO, zaskarży tę decyzję do WSA.

Radna opozycyjnego PiS zwracała uwagę, że przecież negocjacje unijne skończyły się po myśli Polski - i zaangażowanie sejmiku jest niepotrzebne.

- Powiedziałabym, że populizm i takie politykierstwo, a nie polityka. Zawarte zostało bardzo dobre porozumienie i można powiedzieć, że cieszymy się wszyscy z tego, że ma ono taki, a nie inny kształt. Nasz kraj na tym zyska. My jako radni będziemy głosowali przeciwko tej uchwale, natomiast ponieważ sprawa trafi do sądu, to sąd zajmie stanowisko i takie stanowisko jakie zajmie sąd, to my przyjmiemy do wiadomości - mówiła Szymańska.

Wojewoda unieważnił także stanowisko radnych Szczecina popierających Strajk Kobiet po wyroku w sprawie aborcji. Tam decyzji o zaskarżeniu do sądu administracyjnego nie było.
- My jako radni będziemy głosowali przeciwko tej uchwale, natomiast ponieważ sprawa trafi do sądu, to sąd zajmie stanowisko i takie stanowisko jakie zajmie sąd, to my przyjmiemy do wiadomości - mówiła Szymańska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty