Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Ponad tysiąc nauczycieli zgłosiło się do szczepień w Netto Arenie w Szczecinie. Podawanie preparatów nauczycielom z klas 1-3, a także wychowawcom z przedszkoli oraz opiekunom ze żłobków rozpoczęło się w piątek.
Dziennie w hali widowiskowo-sportowej szczepionych będzie ok. 40 osób. Ci, którzy się zgłosili nie mają wątpliwości, że to jedyne wyjście, by walczyć z epidemią. - Pracujemy w żłobku i tak samo jesteśmy narażone na choroby. Uważam, że to jeden z ważniejszych sposobów, żeby zatrzymać pandemię. Nawet, jeżeli ma to zmniejszyć skutki zachorowania, to warto się zaszczepić. Nie było wątpliwości - mówiły nauczycielki.

Do 9 lutego chęć zaszczepienia się zgłosiło prawie 10 tysięcy nauczycieli, zainteresowanie jest spore - ocenia Jerzy Sołtysiak, Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty. - Z informacji, które do nas docierają, należy spodziewać się, że to będzie większa liczba niż do tej pory, choćby z tego względu, że zakres, a więc klasy 4-8 i szkoły ponadpodstawowe, będzie zdecydowanie większy.

Dziś ruszyły zapisy na szczepienia dla pozostałych nauczycieli szkół oraz dla nauczycieli akademickich.
Dziennie w hali widowiskowo-sportowej szczepionych będzie ok. 40 osób. Ci, którzy się zgłosili nie mają wątpliwości, że to jedyne wyjście, by walczyć z epidemią.
Do 9 lutego chęć zaszczepienia się zgłosiło prawie 10 tysięcy nauczycieli, zainteresowanie jest spore - ocenia Jerzy Sołtysiak, Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty