Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Pełnomocnik marszałka Senatu, Tomasza Grodzkiego zabiera głos po decyzji prokuratury. Sprawa polityczna, a nie merytoryczna - pisze w oświadczeniu mecenas Jacek Dubois.
W poniedziałek Prokuratura Regionalna w Szczecinie skierowała do Senatu RP wniosek o uchylenie immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu celem postawienia zarzutów korupcyjnych.

Tłumaczenie mecenasa Jacka Dubois przypomina tłumaczenie Stanisława Gawłowskiego czy też Józefa Piniora. Pełnomocnik marszałka Grodzkiego twierdzi też, że wniosek prokuratury ma odwrócić uwagę opinii publicznej od sprawy prezesa Orlenu zapewniając jednocześnie, że jego klient wielokrotnie informował, że nie przyjmował korzyści majątkowych.

Poza tym - według Dubois - za wyjątkową perfidię należy uznać przekonanie prokuratury, że wiedza o korupcji w szpitalu była powszechna, bo pacjentów szpitala można liczyć w tysiącach.

Pełnomocnik marszałka powołuje się też na byłego funkcjonariusza Urzędu Bezpieczeństwa, Tadeusza Staszczyka, który jako były pacjent stanął w obronie profesora Grodzkiego oświadczając, że anonimowa osoba proponowała mu pieniądze w zamian za fałszywe oskarżenia.

Z kolei prokuratura zapewnia, że ma zebrane dowody czterech przypadków korupcji w latach 2006-2012, które nie uległy przedawnieniu. O sprawie uchylenia immunitetu zdecyduje Senat. Aby tak się stało większość senatorów musi poprzeć w głosowaniu wniosek prokuratury.
Relacja Kamila Nieradki

8 komentarzy

O tym że to sprawa polityczna to już Marszałek Grodzki z mecenasem Dubois informowali zanim Obajtek został prezesem Orlenu .
@Nomis - i mieli rację. Koincydencja wysługiwania się tą sprawą z aferami PiSu jest niewątpliwa.
@ Jan Nowak ... Moim zdaniem nie ma to nic wpólnego ; a wręcz przeciwnie. Jeżeli Marszałek Grodzki jest pewny 100 % swojej niewinności to powinien poddać się dobrowolnie ocenie Sądu tak jak Obajtek ponownej ocenie CBA.
Różnica natomiast jest taka "że powszechnie wiadomo że CBA i Prokuratura jest PIS-owska" jak twierdzi Totalna Opozycja , natomiast Sądy są Niezależne - "które skutecznie obroniono przed zamachem PIS-iorów" ; więc czego ma się bać uczciwy człowiek i szanowany profesor w rodzinnym mieście ?!
Jak bardzo PiSowskie jest CBA niech będzie za przykład że agentka CBA która kontrolowała Obajtka pracowała później w gminie Pcim a obecnie jest prezesem Orlen Upstream. Nowy układ w pełnej krasie.
@Nomis - w tej sPiSiałej Polsce już coraz trudniej liczyć nawet na to, że się trafi na niezawisłego i odważnego sędziego!
Ziobro i jego kumple w sądownictwie tępią niepokornych wobec PiS sędziów, a tych uległych i usłużnych - nagradzają, choć to miernoty. Ale mierny, usłużny i wierny. Taka np. sędzina, co to umorzenie aktu oskarżenia wobec Obajtka zatwierdziła - szybciutko awansowała i dziś za szychę robi.
A co się stało z sędziami, którzy postawili się bezprawiu PiS??? Mają postępowania dyscyplinarne.
Więc niech lepiej Grodzki będzie za immunitetem do czasu nastania normalności i praworządności.
Do Nomis.
Czego ma się bać uczciwy człowiek pytasz? Już Ci odpowiadam.
CBA jest kierowana przez Kamińskiego i nic nie znajdzie na Obajtka, to już wiadomo teraz!!!, a jak marszałek zrzeknie się immunitetu i nic mu nie udowodnią to i tak z powrotem nie będzie mógł być marszałkiem. Łatwo zgnoic człowieka nawet jak jest on niewinny.
A co do Obajtka po co ma być prowadzona kontrolą CBA przez kilka miesięcy? Niech Pan Obajtek jutro opublikuje swoje zeznania podatkowe z ubiegłych lat jak jest taki kryształowy i z natchnieniem boskim.
@ Jan Nowak ; @ wędkarz ... Oczywiście dziś Sądy są upolitycznione i zastraszone przez Ziobrę bo wydają wyroki wbrew waszym oczekiwaniom - ciekawe czy za takie uważacie też wyroki uniewinniające ludzi za nie stosowanie się do obostrzeń pandemicznych ? Ja wiem że za PO Sądy były bardzo sprawiedliwe , zwłaszcza wobec "czyścicieli kamienic". Odnośnie immunitetu ; zrzeczenie się tego przywileju nie jest równoznaczne z rezygnacją ze stanowiska Marszałka Senatu ( lub odwołaniem) czy rezygnacją z otrzymanego społecznie mandatu. Tylko skąd to macie wiedzieć skoro Budka chce likwidacji kierunków historycznych na Uniwersytetach ... ?
Panie Arlukowicz ze Szczecina !
W sumie to smutne ,
że robisz pan zadyme
tam gdzie nie trzeba !

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty