Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W najbliższych dniach zostanie podjęta ostateczna decyzja w sprawie ewentualnego transportu pacjentów zakażonych koronawirusem z Wielkopolski do Szczecina - mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.
O pomyśle relokacji mówił w środę podczas konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. W Wielkopolsce w szybkim tempie przybywa chorych i zapełniają się szpitale.

Zbigniew Bogucki mówi, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. - Będą decydowały najbliższe dni. Z jednej strony, jaka będzie dynamika w Wielkopolsce, a z drugiej strony, jakie wzrosty będziemy obserwować na Pomorzu Zachodnim. Jeżeli mogę mówić na dzisiaj, to możemy pomóc. Mamy takie możliwości, żeby przyjąć pacjentów z Wielkopolski - powiedział Bogucki.

Dodawał, że na razie chorzy mogliby trafiać do innych szpitali w mieście, nie ma potrzeby uruchamiania szpitala tymczasowego w Netto Arenie. - Gdyby taka relokacja miała następować, to takim naturalnym miejscem byłby z jednej strony 109. Szpital Wojskowy, który od weekendu funkcjonuje jako szpital covidowy, a z drugiej strony szpital tymczasowy na Pomorzanach, gdzie na 148 miejsc, wolne są 93 miejsca, przy czym to są dane na dziś - powiedział wojewoda.

W Netto Arenie na razie działa największy punkt szczepień przeciwko Covid-19 w regionie.
Zbigniew Bogucki mówi, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.
Wojewoda dodawał, że na razie chorzy mogliby trafiać do innych szpitali w mieście, nie ma potrzeby uruchamiana szpitala tymczasowego w Netto Arenie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty