Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Adam Bodnar. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Adam Bodnar. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Wstrzymanie przez sąd przejęcia wydawnictwa Polska Press przez Polski Koncern Naftowy Orlen to fatalny sygnał dla inwestorów w Polsce - mówi Dorota Kania publicystka, Redaktor Naczelna Wydawnictwa.
Dodaje, że to atak na wolne media i cytuje opinie prawników, którzy też tak uważają. - Prawnicy nie zostawili suchej nitki, ani na Adamie Bodnarze, ani na sądzie. Sąd absolutnie przekroczył swoje uprawnienia - powiedziała Kania.

Decyzję sądu i Rzecznika Praw Obywatelskich, któremu dawno skończyła się kadencja uważa za działanie czysto polityczne. - Absolutnie żadnych argumentów merytorycznych nie widzę. Adam Bodnar wpisuje się w bardzo konkretną linię polityczną i chociażby z tego powodu nie powinien już być Rzecznikiem Praw Obywatelskich - powiedziała Dorota Kania.

Publicyści podkreślają, że sądowi nie przeszkadzała koncentracja mediów, gdy koncern był w niemieckich rękach tylko teraz, gdy kupił go polski podmiot gospodarczy.
Dodaje, że to atak na wolne media i cytuje opinie prawników, którzy też tak uważają.
Decyzję sądu i Rzecznika Praw Obywatelskich, któremu dawno skończyła się kadencja uważa za działanie czysto polityczne.

Dodaj komentarz 26 komentarzy

Kania? Red. Nacz. Wydawnictwa Polska Press???
CAŁEGO WYDAWNICTWA???
no, no, no! kosmiczna kariera!
a tak w kwestii formalnej: NIE WYKONANIE WYROKÓW SĄDOWYCH JEST PRZESTĘPSTWEM.
Jeśli ktoś ma wątpliwości, to niech zapyta administratywkę Kępę
A niby jaki wyrok w tej sprawie zapadł, że niestosowanie się będzie przestępstwem?
Targowiczanin Bodnar wytrwale walczy o interesy niemieckie. Co do "wyroku sądowego" "Nowak", prawo nie działa wstecz i kto jak kto, ale nadzwyczajna kasta powinna o tym wiedzieć.
bez TUSKA damy rade !
@Pawel
Prawo nie działa wstecz? Wiesz w ogóle czy oznacza to stwierdzenie? Rozumiem że Czarnieckiemu też nic się nie stanie za kradzież 100tys euro? Bo prawo nie działa wstecz, tak to rozumiesz?
Czyich interesów broni ktoś, kto mówi, że kupienie niemieckiej grupy wydawniczej, przez polski koncern, jest złe?
odnosząc się do tytułu - czyi prawnicy?
Mataczysz "Nowak" jak na opozycję przystało. Po półtora miesiąca od zmiany właściciela sąd nie ma prawa zablokować czegoś co się już dokonało. UOKIK pozwolił na sprzedaż. Orlen podpisał umowę kupna spółki Polska Press. Sprzedaż doszła do skutku. Prawo nie działa wstecz, więc Orlen w zgodzie z prawem jako właściciel większościowy akcji zarządza spółką. Trzeba być wyjątkowo zawziętym wrogiem Polski, aby walczyć z przejęciem części mediów będących w większości w rękach niemieckich. Bodnar i nadzwyczajna kasta swoim skandalicznym zachowaniem pokazują po czyjej stoją stronie.
@Nikt inny - jaka kradzież, jaki Czarnecki??? Widziałeś gdzieś na stronie Radia Szczecin jedno zdanie w tej sprawie ??? No naprawdę, głupie 100 000 EUR a Ty raban podnosisz. :)
Czyich interesów broni ktoś, kto mówi, że tworzenie przez PiS medialnego monopolu propagandy partyjnej jest dobre i nie zagraża wolności słowa w Polsce?
Pawełku a jakbym ci sprzedał nielegalny samochód to sąd nie może cofnąć tej sprzedaży? Działanie prawa wstecz oznacza zupełnie co innego, aczkolwiek po takim trollu jak Ty nie spodziewam się tej wiedzy.
Targowicy jakoś rzeczywisty monopol niemiecki do tej pory nie przeszkadza. Za to przeszkadza im teraz wyimaginowany monopol polski. Co za wyjątkowo wredne zaprzaństwo.
@Jan Nowak, sorry ale w 2014 roku nie było problemu by Passauer kupił od Mekomu kilkanaście dzienników regionalnych stając się największą grupą medialną w Polsce (85% rynku), w 2015 też nie było problemu by Passauer kupił ExpressMedia i miał 90% udziału w polskim rynku. Teraz jest problem bo grupa medialna mająca 90% rynku medialnego w regionach przeszł pod zarząd koncernu paliwowego. I nie Orlen nie ma tvp, jak próbuje się to przedstawiać. Czy rząd może mieć media - sprawdź kto jest właścicielem włoskiej LaStampy
A to byli prawnicy od Ziobry ?
Gratuluję "Nowak" porównania sprzedaży nielegalnego samochodu z sfinalizowanym legalnym kupnem akcji Polska Press. "Trafiłeś" chłopcze w dziesiątkę, ale czego spodziewać się po dyżurnym klakierze targowicy.
Monopol niemiecki? O czym Ty bredzisz? Rozumiem że o władzy PiS można mówić tylko dobrze a kto mówi inaczej jest na usługach zachodu? Dla Twojej wiadomości- targowica będzie powołanie aktywnego polityka rządzącej partii na RPO.
@kerog - doskonale wiesz, że to PiS ma Orlen, PiS ma też TV i radio, które docierają tam, gdzie nie docierają inne media. Skoro więc PiS będzie wszystkim dyrygował i wszystko kontrolował, a jednocześnie ograniczał niezależne od PiS media (koncesje!), to demokratycznej wolności słowa i demokratycznemu prawu DOSTĘPU DO INFORMACJI będzie można powiedzieć adios!
Tu, w tym radiu tez doświadczamy cenzury i niepublikowania informacji niewygodnych DLA WŁADZY.
Dzięki za przykład Włoch. Tam MAFIA TEŻ drenuje aparat władzy i media. tyle tylko, że to mafia wyrosła z gruntu przestępczości pospolitej. U nas własnie formuje się u sterów rządów struktura mafijna wyrastająca z gruntu politycznego.
Nawet ogólnie znanego faktu nie wiesz, że do czasu przejęcia Polska Press 80% mediów ogólnopolskich i 90% regionalnych leżało w niemieckich rękach. To sytuacja niespotykana w żadnym innym kraju europejskim. Tabloidy, portale internetowe, rozgłośnie radiowe, tygodniki, prasa kolorowa, nawet magazyny kulinarne, wszystko to media niemieckie. Targowicą jest ten, kto broni w Polsce monopolu mediów niemieckich. Następnym razem lepiej nie pisz i się nie kompromituj.
Tylko problem jest taki że te media nie będą polskie tylko upartyjnione i teraz każda władza po kolei będzie je wykorzystywać do swoich celów. Media w rękach polityków to prosta droga do cenzury. Dlaczego nie przeczytałem w Radiu Szczecin że europoseł ukradł 100tys euro?
Pawełku, jeszcze raz- to że Ty masz tutaj kilka kont nie znaczy że inni robią tak samo :) widzę że się zagrzałeś w tym temacie, dalej płacą Ci 50 groszy za wpis czy już więcej? W końcu GUS potwierdził że inflacja u nas szaleje :)
CIESZY SIĘ jak PO do sera !
bleeeeeee
Paweł ma "nowakomanię", a ja chyba zyskałem kolejnego STALKERA :))
bo nie zapominam o "Mirku"
a może fana? albo raczej - psychofana :))
przyklapnij PAN !
nie Rób maniany dla POLSKI !!!!!!!!!!
Nikt inny vel "Nowak" nie oceniaj chłopcze innych swoją miarą. Targowica też się cieszy, że inflacja "szaleje".
Państwo ma kilka instrumentów żeby ta inflację zmniejszyć, np podwyższając stopy procentowe, ale z jakiegoś powodu tego nie robi. Jeszcze jedna ciekawostka- za ostatnie 7 dni mamy najwięcej zgonów COVID na świecie! Niedługo nie będą Polaków nigdzie wpuszczać zagranicę bez kwarantanny a państwo za punkt honoru postawiło sobie usunięcia że stanowiska osoby która patrzy się im na ręce. To jest zwykły taniec na grobach.
BEEEEEEEEEEEE

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty