Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Spełnia się koszmar szczecińskich kierowców. Po majówce zamknięta zostanie część Estakady Pomorskiej, prowadząca w kierunku prawobrzeżnej części miasta.
Tym samym rozpoczyna się kolejny etap prac związanych z modernizacją tego odcinka ulicy Gdańskiej.

Nowa organizacja ruchu nie oznacza, że droga na Prawobrzeże zostanie całkowicie zamknięta - tłumaczy Piotr Zieliński, rzecznik prasowy spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

- Polegać będzie na wyłączeniu z ruchu jezdni ulicy Gdańskiej, która znajduje się nad bocznicą kolejową, biegnącą do elektrociepłowni. Ruch zostanie przekierowany, tak zwanym by-passem, w kierunku jezdni wspomagającej obok Estakady - dodaje Zieliński.

Wszystko przez zły stan techniczny wiaduktu. Podczas prac okazało się, że jego podstawa jest zardzewiała. Urzędnicy podkreślają, że problemy z modernizacją Estakady Pomorskiej nie wpłynęły na termin zakończenia prac. Ten zaplanowano na wrzesień przyszłego roku. Zmiana organizacji ruchu na Estakadzie Pomorskiej potrwa przez najbliższych kilka tygodni.
- Nowa organizacja ruchu nie oznacza, że droga na Prawobrzeże zostanie całkowicie zamknięta - tłumaczy Piotr Zieliński, rzecznik prasowy spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty