Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Matura z języka polskiego - o tym rozmawiali goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór". We wtorek absolwenci liceów i techników zdawali egzamin dojrzałości.
Obok "Lalki" Bolesława Prusa pojawiła się w tym roku także "Ziemia Obiecana" Władysława Reymonta. Jak mówiła Ewa Budziach - dyrektor I LO w Szczecinie, "Lalka" była najczęściej wybieranym tematem.

- Przede wszystkim "Lalka" należy do spektrum lektur obowiązkowych, które uczniowie muszą znać w całości. Podobnie jak "Dziady" Mickiewicza, "Wesele" Wyspiańskiego, "Chłopi" Reymonta. "Pan Tadeusz" Mickiewicza i kilka jeszcze innych lektur, które młodzież ma opanowane najbardziej - podkreślała Budziach.

Bogusław Ogorzałek - zachodniopomorski wicekurator oświaty szukał analogii dzieła Prusa do dzisiejszej rzeczywistości. - Myślę, że większość młodzieży, która wybrała "Lalkę" też będzie miała jakiś punkt odniesienia do obecnej sytuacji naszego kraju, żeby mieć jakąś relację do miejsca, w którym mieszkam, do swojej ojczyzny. Z pewnością bohaterowie "Lalki" takie odniesienie mieli - uważa Ogorzałek.

W środę matura z matematyki. Start o godzinie 9.
Jak mówiła Ewa Budziach - dyrektor I LO w Szczecinie, "Lalka" była najczęściej wybieranym tematem.
Bogusław Ogorzałek - zachodniopomorski wicekurator oświaty szukał analogii dzieła Prusa do dzisiejszej rzeczywistości.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty