Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Zaczynają się matury. Adam Mickiewicz i Bolesław Prus faworytami abiturientów przed dzisiejszym egzaminem z języka polskiego.
Zapytani przez nas uczniowie XVI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, są niemal pewni swoich literackich faworytów i to na nich dziś zdecydowanie stawiają.

- Spodziewam się, że będzie raczej "Lalka", chociaż mogłabym też postawić na "Dziady cz. III", ale w 90 proc. uważam, że będzie to "Lalka". - Ja chciałabym temat miłości, bo można w tym temacie powiedzieć wszystko... wstęp będzie prosty... Ogólnie matura będzie prosta - Nie oszukujmy się, jesteśmy tak dobrze przygotowani, że nic nas nie zaskoczy. - Ja jestem fanem Mickiewicza, to coś z niego. Może jakiś "Pan Tadeusz", "Dziady". - Parę dni temu był luz, a teraz już w brzuchu kręci, jest stres - mówili maturzyści i maturzystki naszemu reporterowi.

W Szczecinku do egzaminu dojrzałości podejdzie w tym roku prawie sześciuset absolwentów szkół średnich.

- Trochę jest stres, najbardziej tym początkiem. Od jutra będzie chyba trochę lżej. Nie wiemy dokładnie co to będzie, ale czujemy się przygotowani. - Może też bez masek byłoby łatwiej. - Byleby była Lalka - mówili szczecineccy maturzyści.

Matura z języka polskiego rozpoczęła się o godzinie 9.00. Zgodnie z planem potrwać powinna 170 minut.
- Spodziewam się, że będzie raczej Lalka, chociaż mogłaby też postawić na Dziady cz. III, ale w 90% uważam, że będzie to Lalka. - Ja chciałabym temat miłości, bo można w tym temacie powiedzieć wszystko... wstęp będzie prosty... ogólnie matura będzie prosta - nie oszukujmy się, jesteśmy tak dobrze przygotowani, że nic nas nie zaskoczy. - Ja jestem fanem Mickiewicza, to coś z niego. Może jakiś Pan Tadeusz, Dziady. - Parę dni temu był luz, a teraz już w brzuchu kręci, jest stres - mówili maturzyści i maturzyst
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty