Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Wszystkie dane epidemiczne wskazują na to, że w Polsce kończy się już trzecia fala koronawirusa - mówi szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Michał Dworczyk zaapelował jednocześnie o dalsze przestrzeganie obostrzeń i zasad sanitanych, aby nie spowodować ponownego wzrostu liczby zakażeń. Zaznaczył, że w tej chwili nie ma planów szybszego luzowania obostrzeń, a rząd będzie się trzymał przedstawionego harmonogramu znoszenia restrykcji.

- Wiemy, że koronawirus potrafi zaskakiwać. Wiemy, że pandemia potrafi być nieprzewidywalna. W związku z tym, na tym etapie nie ma planów, żeby w jakiś sposób zasadniczy zmieniać te zasady i plan, który został przedstawiony - mówił minister Michał Dworczyk.

Od 1 maja otwarte są wszystkie salony fryzjerskie i kosmetyczne. Dozwolone jest uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu przy zachowaniu limitu 50 osób. 4 maja zostały otwarte galerie sztuki i muzea, a także sklepy budowlane, meblowe i galerie handlowe. Od 8 maja otwarte będą hotele, przy zachowaniu 50 procent obłożenia obiektu. Tydzień później otwarte zostaną ogródki restauracyjne oraz kina i teatry na świeżym powietrzu.

Dozwolone będą również imprezy okolicznościowe na zewnątrz. Również od 15 maja obowiązywać będzie nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych i dla szkół średnich. Od 29 maja planowane jest otwarcie restauracji, kin i teatrów również wewnątrz budynków, a uczniowie mają wrócić do nauki stacjonarnej.
Wszystkie dane epidemiczne wskazują na to, że w Polsce kończy się już trzecia fala koronawirusa - mówi szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty