Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / marketingnorm (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / marketingnorm (CC0 domena publiczna)
Od soboty w Belgii zostaną otwarte ogródki restauracyjne, po prawie 7 miesiącach przerwy związanej z pandemią. Kolejny etap łagodzenia ograniczeń odbywa się zgodnie z warunkami ustalonymi przez władze federalne i regionalne.
Na ten dzień czekali restauratorzy. „Emocjonalnie to dla nas bardzo wielkie przeżycie, bo w końcu nastąpił powrót. Jednak wciąż wisi nad nami miecz Damoklesa i nie ma pewności, czy nie będzie kolejnej fali” - mówił wczoraj jeden z właścicieli restauracji, przygotowując stoliki na zewnątrz. „To nie są najlepsze warunki, ale spróbujemy zrobić, co się da. Jeśli będzie ładna pogoda, to tym lepiej, jeżeli będzie padać deszcz, to trudno” - komentował inny.

Przy stołach będą mogły siedzieć tylko 4 osoby, odstępy między stolikami muszą być zachowane. Nie będzie możliwości zamawiania przy barze, wykluczona jest też samoobsługa. Do lokali będzie można wejść tylko po to, by skorzystać z toalety. Zdecydowano, że ogródki barów i restauracji będą otwarte do 22.00. Od dziś w Belgii przestaje obowiązywać także godzina policyjna.
Relacja Beaty Płomeckiej [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty