Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Przed nami intensywny sezon... źródło: Centrum Żeglarskie
Przed nami intensywny sezon... źródło: Centrum Żeglarskie
Centrum Żeglarskie. źródło: https://www.facebook.com/watch/CentrumZeglarskie/
Centrum Żeglarskie. źródło: https://www.facebook.com/watch/CentrumZeglarskie/
Od wielu lat na początku maja plac apelowy w Centrum Żeglarskim w Szczecinie wypełniał się żeglarzami. Teraz, z powodu epidemii nie było to możliwe, ale podczas startu sezonu tradycyjnie, uroczyście podniesiono banderę.
Uroczystości rozpoczęły się w południe. Z tej okazji Centrum Żeglarskie opublikowało na swoim facebookowym profilu film.

- Przed nami intensywny sezon - zapowiada Krzysztof Łobodziec, dyrektor Centrum Żeglarskiego. - Mamy zaplanowanych parę fajnych żeglarskich imprez w tym roku, coraz więcej łódek na wodzie, są też "tallship'y" , zapraszamy bardzo serdecznie. Miłego żeglowania, stopy wody pod kilem! - życzy Łobodziec.

Pierwsze duże wyścigi - Regaty o Puchar Magnolii już za dwa tygodnie. A zaraz po nich Puchar Dnia Dziecka, aktywny wypoczynek na wodzie, półkolonie, rejsy i zlot wielkich żaglowców, czyli finał the Tall Ships Races.

Mimo pandemii sezon rozpoczął się uroczyście.

- Spotykamy się dziś z okazji rozpoczęcia sezonu w formie online. Mam nadzieję, że to już ostatni raz. Liczymy, że wszystkie zaplanowane wydarzenia odbędą się w terminie, a na zakończeniu sezonu będziemy mogli spotkać się tradycyjnie na naszej przystani - mówi Magdalena Piasecka-Górny, wicedyrektor ds. sportu i rekreacji Centrum Żeglarskiego.

Relacja Anny Łukaszek (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty