Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Fot. pixabay.com / andibreit (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / andibreit (CC0 domena publiczna)
Propozycja do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego budowy pomnika ofiar kościelnej pedofilii podzieliła mocno gości audycji "Radio Szczecin na Wieczór".
Monument ma stanąć przed bramą wejściową do Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.

- To nie jest prowokacja - mówiła radna klubu Koalicji Obywatelskiej Dominika Jackowski. - To jest jak najbardziej poważny pomysł, projekt. Myślę, że pod kątem formalnym jesteśmy w stanie go obronić. Pytanie, czy wygramy później w głosowaniu. Ten pomnik ma być również przestrogą, przypominajką, że my obywatele pamiętamy i my nie odpuścimy.

Zdaniem radnego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Romianowskiego, pomysł jest chybiony. - Oczywiście uważam, że w 100 procentach to jest prowokacja, chyba bardziej nawet polityczna. Proszę spojrzeć na inne grupy społeczne, gdzie tak naprawdę ofiar pedofilii jest zdecydowanie więcej. Dlaczego chcecie iść Państwo akurat w tym kierunku? To jest bardzo nietrafiony pomysł - powiedział Romianowski.

Do dziewiątej edycji SBO w Szczecinie wpłynęło ponad 160 projektów, które przejdą teraz wstępną merytoryczną weryfikację Urzędu Miasta.
- To nie jest prowokacja - mówiła radna klubu Koalicji Obywatelskiej Dominika Jackowski.
Zdaniem radnego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Romianowskiego, pomysł jest chybiony.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty