Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz

Realizacja: Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Na Jasnych Błoniach trwa festyn dla 9-miesięcznej Ingi, który jest chora na SMA. Potrzeba aż 9 milionów złotych, żeby zatrzymać rdzeniowy zanik mięśni.
Tłumy szczecinian hojnie wrzucają do puszek pieniądze, aby wesprzeć leczenie Ingi. A atrakcji jest, co niemiara. Można zjeść np. przepyszne słodkości, domowe, własnoręcznie lepione pierogi, jest malowanie twarzy i plecenie warkoczyków... Chociaż największym zainteresowaniem cieszą się przejazdy harleyami oraz sportowymi, amerykańskimi samochodami.

- Każdy pyta o to, ile ma koni i każdy chce poczuć, jak to przyspiesza. To festyn dla Ingi. Zapraszamy cały Szczecin na Jasne Błonia. Wrzucajcie stówę, bo te pieniądze są temu dziecku potrzebne - mówią właściciele pojazdów.

Babcia Ingi mówi, że bardzo kocha wnuczkę. - Wszyscy tu działamy i pomagamy. Wspieramy jak możemy, robimy co tylko możemy, nie śpimy po nocach - przyznaje Renata Niedźwiecka.

Krzywda dziecka każdego rusza, a jeśli to jest ktoś bliski, to tym bardziej walczymy - dodaje kolejna uczestniczka festynu.

Do tej pory podczas charytatywnej zbiórki na portalu siepomaga zebrano na leczenie chorej Ingi ponad 4 miliony, a brakuje jeszcze 5,5 miliona złotych. Festyn na Jasnych Błoniach potrwa do godz. 18.
Tłumy szczecinian hojnie wrzucają do puszek pieniądze, aby wesprzeć leczenie Ingi.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty