Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
To segregacja i nierówne traktowanie - tak Solidarna Polska z regionu odpowiada na pomysł radnego Koalicji Obywatelskiej. Przemysław Słowik zaproponował, by zaszczepieni mieszkańcy byli preferencyjnie traktowani, a nawet tylko oni mogli uczestniczyć w finale regat "The Tall Ships Races".
Słowik złożył w tej sprawie interpelację do prezydenta Szczecina.

Przemysław Słowik, podczas konferencji prasowej, kilka dni temu mówił, że szczepienia przeciwko Covid-19 powinny być obowiązkowe. Tak jednak nie jest, więc by do nich zachęcić, mieszkańcy powinni być preferencyjnie traktowani np. w instytucjach kultury czy urzędach.

Co więcej, tylko osoby zaszczepione powinny zostać wpuszczone na teren finału regat "The Tall Ships Races".

- Przed nami czwarta fala, dla której zagrożeniem jest też tak duża impreza, jak "The Tall Ships Races", z tak dużą ilością osób przyjeżdżających do miasta, nie tylko naszych mieszkańców - przekonywał Słowik.

Sprzeciwiają się temu członkowie Solidarnej Polski. Jak komentują, w Konstytucji zapisana jest zasad równości wobec prawa. Dodają również, że nie każdy może się zaszczepić, choćby ze względów zdrowotnych. Podsumowują, że każdy mieszkaniec powinien sam zdecydować czy przyjąć preparat.

Finał regat ma się odbyć na przełomie lipca i sierpnia. Nie jest to jednak jeszcze stuprocentowo pewne, ponieważ dwa porty wycofały się z imprezy. Ostateczną decyzję poznamy w ciągu kilku dni.
Relacja Joanny Gralki [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty