Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
To segregacja i nierówne traktowanie - tak Solidarna Polska z regionu odpowiada na pomysł radnego Koalicji Obywatelskiej. Przemysław Słowik zaproponował, by zaszczepieni mieszkańcy byli preferencyjnie traktowani, a nawet tylko oni mogli uczestniczyć w finale regat "The Tall Ships Races".
Słowik złożył w tej sprawie interpelację do prezydenta Szczecina.

Przemysław Słowik, podczas konferencji prasowej, kilka dni temu mówił, że szczepienia przeciwko Covid-19 powinny być obowiązkowe. Tak jednak nie jest, więc by do nich zachęcić, mieszkańcy powinni być preferencyjnie traktowani np. w instytucjach kultury czy urzędach.

Co więcej, tylko osoby zaszczepione powinny zostać wpuszczone na teren finału regat "The Tall Ships Races".

- Przed nami czwarta fala, dla której zagrożeniem jest też tak duża impreza, jak "The Tall Ships Races", z tak dużą ilością osób przyjeżdżających do miasta, nie tylko naszych mieszkańców - przekonywał Słowik.

Sprzeciwiają się temu członkowie Solidarnej Polski. Jak komentują, w Konstytucji zapisana jest zasad równości wobec prawa. Dodają również, że nie każdy może się zaszczepić, choćby ze względów zdrowotnych. Podsumowują, że każdy mieszkaniec powinien sam zdecydować czy przyjąć preparat.

Finał regat ma się odbyć na przełomie lipca i sierpnia. Nie jest to jednak jeszcze stuprocentowo pewne, ponieważ dwa porty wycofały się z imprezy. Ostateczną decyzję poznamy w ciągu kilku dni.
Relacja Joanny Gralki [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty