Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Portal społecznościowy obiegły informacje, że w urzędzie zbierane są podpisy pod inicjatywą Platformy Obywatelskiej. Chodzi o projekt ustawy dotyczącej likwidacji TVP Info i abonamentu radiowo-telewizyjnego.
Zapytaliśmy rzecznika urzędu czy sytuacja miała miejsce i czy jest dobrą praktyką, ale zamiast konkretnych odpowiedzi otrzymaliśmy jedno lakoniczne zdanie. "Pracodawca nie wydawał żadnych dyspozycji w przedmiotowej sprawie." - czytamy w mailu od Gabrieli Wiatr.

Urząd ma być apolityczny w swoim działaniu. Będziemy domagać się wyjaśnień w tej sprawie - mówi za to przewodnicząca klubu radnych PiS Małgorzata Jacyna-Witt. - Będziemy pytać pana marszałka województwa Olgierda Geblewicza, który jest przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w naszym regionie, czy takie zdarzenia w Urzędzie Marszałkowskim miały miejsce. Jeżeli tak, na jakiej podstawie w urzędzie publicznym podejmowane są takie działania. Dla mnie, jeżeli miało to miejsce, jest to łamanie kręgosłupów pracownikom.

Przypomnimy, że we władzach województwa większość ma Platforma Obywatelska, PSL, SLD i Bezpartyjni.
Urząd ma być apolityczny w swoim działaniu. Będziemy domagać się wyjaśnień w tej sprawie - mówi za to przewodnicząca klubu radnych PiS Małgorzata Jacyna-Witt

Dodaj komentarz 7 komentarzy

Widać, że to już czas na zbieranie podpisów ws. likwidacji urzędu marszałkowskiego. Weźcie się ludzie do konkretnej pracy, a nie ciągle wam dyrdymały w głowach!
Apolitycznie ma się zachowywać każdy dookoła tylko nie przedstawiciele najwyższego porządku...
Hipokryzja poziom azjata...
Oczywiście, że naganne.
Tak jak zbieranie podpisów w/pod kościołami.
PO jako partia Demokratyczna marzy o likwidacji konkurencji TVN-u 24 ; jedyną słuszną stacją zapewne powinien pozostać TVN no i TVP o której marzą , aby ponownie mieć całkowity wpływ.
Zaraz pójdą zapewne dalej i jedyną dopuszczoną dobranocką będą Teletubisie z Tinki Winki !
Likwidacja abonamentu ? Tusk nie potrafił zlikwidować jednego fotoradaru przez 8 lat pomimo dwukrotnego obiecywania w swoich expose ; nie wspominając już o abonamencie. Ludzie z PO postradali już zmysły "po oderwaniu od koryta". Dla mnie bardziej chwytliwe byłyby podpisy pod petycją "szczaw i mirabelki za darmo dla każdego ucznia w szkole" . Zawsze to bliżej ( PO ) linii programowej tej partii !
Ale co w tym dziwnego, przecież wiadomo, która parta polityczna je zbiera oraz w jakim celu.
Napisało pisowskie radio...
Jacyna dopominająca się APOLITYCZNOŚCI :)))))
oczywiście u przeciwników, bo u nich, w tem PZPR+, syćko panie aaaa.... ano politycne jezd :)))
A tak już poważniej mówiąc, to biorąc pod uwagę liczebność faktycznych członków PiS i ilość etatów oraz stołków zajętych przez "ludzi Dobrej Zmiany", to raczej można stwierdzić, iż to RODZINY członków PiS zawłaszczyły Polskę.
Teraz to taka Cosa Nostra rządzi.
Nawet Czarnek to zauważył i zapowiada stworzenie nowej dyscypliny naukowej - rodzinologii :)))

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty