Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras skrytykował na konferencji prasowej likwidację Państwowych Gospodarstw Rolnych, do której doszło za sprawą wprowadzenia planu Leszka Balcerowicza.
Przyznał, że tereny po PGR-owskie zostały zaniedbane.

- Bardzo dobrze znam PGR-y lat 80. Widziałem, bo mieszkałem tam wtedy, kiedy PGR-y upadały. Prawdą jest to, że w latach 90. te tereny zostały pozostawione same sobie. Tam nie było autobusu, pociągu. Kolej likwidowano nawet w miastach, takich jak Połczyn czy Grzmiąca - mówił Nitras.

Poseł Platformy Obywatelskiej dodał, że w tym czasie w sposób nieuczciwy spekulowano ziemią.

- Chciałem powiedzieć o mechanizmie, który się wtedy ukształtował. Bo rzeczywiście ziemie sprzedawano i pomagano tym gminom. Ale niestety wokół tego procederu kręciła się bardzo duża grupa nieuczciwych ludzi, którzy w sposób nie do końca legalny - albo wprost nielegalny - dochodzili do własności tej ziemi. Odsprzedawali ją, robili na tym gigantyczne fortuny - mówił Nitras.

Poseł przypomniał, że stworzono wtedy instytucję, która miała pomagać byłym pracownikom PGR-ów, a nazywała się Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa.
Przyznał, że tereny po PGR-owskie zostały zaniedbane.
Sławomir Nitras z Platformy Obywatelskiej dodał, że w tym czasie w sposób nieuczciwy spekulowano ziemią.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty