Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński przypomniał, że politycy, którzy krytykują rząd Zjednoczonej Prawicy za niewybudowanie promów to ludzie, którzy zlikwidowali Stocznię Szczecińską Nowa.
Jeden z posłów z naszego regionu był nawet sprawozdawcą ustawy kompensacyjnej, na podstawie której zlikwidowano stocznię w Szczecinie.

- To są politycy, którzy np. byli posłami sprawozdawcami spec ustawy stoczniowej, likwidującej stocznię szczecińską w naszym mieście. To są w końcu politycy, którzy obiecywali inwestora katarskiego, sprawdzali inwestora o nazwie "Złomrex". Rzeczywiście, to dzięki postawie szczecińskich stoczniowców, część tej infrastruktury związanej z budową statków udało się uratować, a część bezpowrotnie została zniszczona - opowiada Brudziński.

Promy dla polskich armatorów nadal są potrzebne - dodał europoseł, jednocześnie tłumacząc, dlaczego nie wybudowano promów w Szczecinie.

- Jeden armator zaczął szukać innych rozwiązań, drugi armator jeszcze innych. Jeden dyrektor uważał, że ten dyrektor jest niepotrzebny... Opisuję państwu, jak to rzeczywiście wyglądało, są opóźnienia, natomiast dalej pozostaje rynek, dalej pozostaje konieczność zasilenia zarówno Polskiej Żeglugi Morskiej, jak i Bałtyckiej nowymi promami - dodaje Brudziński.

Przypomnijmy, Stocznia Szczecińska "Nowa" miała projekt promu Piast i list intencyjny w sprawie jego budowy. Stocznię zlikwidowano, a próby ulokowania kontraktu w Gdańsku w czasach Platformy Obywatelskiej zakończyły się fiaskiem.
- Rzeczywiście, to dzięki postawie szczecińskich stoczniowców, część tej infrastruktury związanej z budową statków udało się uratować, a część bezpowrotnie została zniszczona - opowiada Brudziński.
- Opisuję państwu, jak to rzeczywiście wyglądało, są opóźnienia, natomiast dalej pozostaje rynek, dalej pozostaje konieczność zasilenia zarówno Polskiej Żeglugi Morskiej, jak i Bałtyckiej nowymi promami - dodaje Brudziński.

Dodaj komentarz 8 komentarzy

Przestał by pajacować obiecują złote góry tylko nic z tego nie wychodzi !
Gościu! Nie idzie o to co kto kiedyś zrobił, ale o to, że PiS ŚWIADOMIE OSZUKIWAŁ LUDZI OBIETNICAMI.
A nie zrobił nic. Jedynie pozorowanie, czcza gadka, przysięganie i zaklinanie. Pamiętamy ciebie, Zarembę, Gróbarczyka, Jacyne, i stada tych grubych posłów i działaczy PiS, że już zaraz, już za momencik!
I CO? I jajco. Nic, null, zero, ziobro. Jedynie pozoracja i propaganda.
OSZUSTWO. Oszustwo, które powinno być osądzone karnie, gdyż za tym stoi rażąca niegospodarność - przewaliliście przy tym co najmniej 20 milionów złotych
i jeszcze jedno: mieliście, OBIECYWALIŚCIE!, rozliczyć tych, co stocznię rozwalili. Zresztą nie tylko ich. I co? JAJCO!
NIC NIE ZROBILIŚCIE! Ciągle tylko kłamstwa, łgarstwa, pomówienia, obietnice itp.itd.
Jednych okłamujecie i oszukujecie obietnicami, innych zastraszacie i terroryzujecie, a jeszcze innych kupujecie rozdawnictwem kasy i przywilejów.
A przy tym tworzycie sitwy, nepotyczne sieci powiązań, wręcz przestępcze i mafijne związki. Jesteście UKŁADEM niszczącym Polskę.
W szkole morskiej w Świnoujściu w pociągach okradał uczniów z adidasów.
Niech się Brudziński pochwali, co jego koledzy partyjni zrobili (do spółki z LPR i Samoobroną), przez ponad 2 lata rządzenia, aby rozliczyć dotację przekazaną przez rząd SLD-PSL? I dlaczego finał finałów, dotacja ta, została uznana za pomoc publiczną niezgodną z zasadami wolnorynkowymi?

I nie twierdzę, że rządy SLD-PSL czy późniejsze PO-PSL są tutaj bez winy!
Prom jeśli powstanie to w Trójmieście, w stoczni Remontowa. Oszukaliście mieszkańców Szczecina i to są fakty. Nie macie honoru ani sumienia. Oszukaliście też Szwedów z Ystad. Rozbudowali infrę pod promy które mieliście zbudować. Oszukaliście też Czechów, Australijczyków. Polacy płacić będą za waszą niekompetencję , butę i chamstwo.
Jestem spokojny o losy promów, bardzo konkretna i wyjaśniająca wszystko wypowiedź:

"Jeden armator zaczął szukać innych rozwiązań, drugi armator jeszcze innych. Jeden dyrektor uważał, że ten dyrektor jest niepotrzebny... Opisuję państwu, jak to rzeczywiście wyglądało".

:)
Teraz gdy wymienili prezesa państwowego banku PKOBP na zakonnika maltańskiego, dostaną pieniądze na budowę promów i dok, a w każdej kabinie zamontują respirator od zakonnika maltańskiego - b. ministra Szumowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty