Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Szczecin będzie mógł zostać gospodarzem finału regat The Tall Ships Races w 2024 roku - mówił w "Rozmowie pod Krawatem" zastępca prezydenta Szczecina, Krzysztof Soska.
Jak tłumaczył, taką decyzję podjął organizator imprezy, to po tym jak tegoroczny finał został odwołany. To przez to, że dwa fińskie porty wycofały się z imprezy.

Soska wyjaśniał, że miasto nie podjęło jeszcze decyzji co do finału za trzy lata. Jak mówił, choć przygotowana została impreza zastępcza "Żagle 2021. Żeglarski Szczecin", to miasto nadal jego gotowe wziąć udział w finale.

- Miasto Szczecin było i jest przygotowane do The Tall Ships Races. Nawet dzisiaj, gdybyśmy dostali hasło, że impreza odbywa się w normalnym kształcie, my jesteśmy w stanie ją zrealizować. My w zamian mamy promesę tego, że w 2024 roku bez konkursu będziemy mogli być organizatorem tego wydarzenia po raz kolejny - mówi Soska.

Wydarzenie "Żagle 2021. Żeglarski Szczecin" rozpocznie się 30 lipca i potrwa do pierwszego sierpnia.
- My w zamian mamy promese tego że w 2024 roku bez konkursu będziemy mogli być organizatorem tego wydarzenia po raz kolejny - mówi Soska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty