Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie zajął 13. miejsce w rankingu perspektyw. Pozycja w czołówce najlepszych polskich uczelni i pierwszego miejsca pod względem efektywności wśród uczelni medycznych - jest ogromnym postępem i awansem mówi - w "Rozmowie pod Krawatem" prof. dr n. med. Bogusław Machaliński, Rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.
W środę opublikowano najnowszy ranking "Perspektyw".

- Najbardziej cieszy ten znaczący postęp, który uczyniliśmy w efektywności naukowej na przestrzeni tych ostatnich lat. Startowaliśmy pięć lat temu z odleglejszej znacznie pozycji, przez dwa ostatnie lata byliśmy na trzecim miejscu za Uniwersytetem Jagiellońskim i Warszawskim. W tym roku, jeśli chodzi o efektywność jesteśmy, na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o potencjał naukowy - na 11 - więc w zasadzie można powiedzieć, że pod wieloma względami jesteśmy najmocniejszym ośrodkiem naukowym w Polsce - mówi Machaliński.

W najnowszym rankingu uczelni akademickich portalu edukacyjnego "Perspektywy" za rok 2021 Pomorski Uniwersytet Medyczny uplasował się na 1. miejscu w kategorii "Efektywność naukowa".

Sukces ten, a także wysokie pozycje w kategoriach "Potencjał naukowy" - 11. i "Absolwent na rynku pracy" - 17., pozwoliły Pomorskiemu Uniwersytetowi Medycznemu w Szczecinie zająć ostatecznie 13. miejsce w sumarycznym rankingu polskich uczelni akademickich za rok 2021.
W tym roku, jeśli chodzi o efektywność jesteśmy, na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o potencjał naukowy - na 11 - więc z zasadzie można powiedzieć, że pod wieloma względami jesteśmy najmocniejszym ośrodkiem naukowym w Polsce - mówi Machaliński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty