Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. SPSK2
Fot. SPSK2
Rusza kolejny etap rozbudowy klinik „kobieco-noworodkowych" szpitala na Pomorzanach w Szczecinie. Nowy budynek ma powstać do końca lata przyszłego roku. Firma Erbud rozpocznie prace lada dzień.
Trzypiętrowy budynek zostanie połączony z obecną siedzibą klinik ginekologiczno-położniczo-neonatologicznych. Teren wokół zostanie zagospodarowany: powstanie podjazd pod izbę przyjęć, miejsca parkingowe i chodniki. Na parterze znajdą się: izba przyjęć, gabinety lekarskie, pokoje socjalne oraz Bank Mleka Kobiecego. Na pierwsze piętro przeniesione zostaną z budynku a wszystkie bloki operacyjne, powstaną nowoczesne sale wybudzeń i przygotowania pacjentów do operacji oraz magazyny.

Piętro drugie zajmie blok porodowy, sale przed- i poporodowe, gabinety USG.
Na trzecie piętro trafi cała Klinika Patologii Noworodka, z OIOM-em, salami opieki ciągłej i gabinetami lekarskimi. W modernizowanym, w kolejnym etapie inwestycji, obecnym budynku A powstaną komfortowe sale 1- i 2-ososbowe dla pacjentek, każda z pełnym węzłem sanitarnym, a na IV piętrze - szatnie i sale seminaryjne do zajęć dydaktycznych. Koszt prac to około 40 milionów złotych.

Rocznie w szpitalu na Pomorzanach przychodzi na świat około 2200 dzieci, nie tylko ze Szczecina, ale i z odległych miast województwa.
Relacja Anny Arabskiej-Szmajdzińskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty