Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Strażacy ochotnicy z zachodniopomorskiego dostali środki na sprzęt i modernizacje remiz, w sumie ponad milion siedemset tysięcy złotych. Fundusze pochodzą z dwóch programów - "Mały Strażak" oraz "Remiza" - realizowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
- Planujemy zakupić dwanaście hełmów dla naszych druhów oraz sprzęt łączności - mówi Marek Konieczny, OSP Węgorzyno. - Pierwszy raz dostaliśmy, ale myślę, że nie ostatni, kupimy ubrania - prezes OSP Nawodna. To jest też dbałość o środowisko, bo zużycie energii, która będzie z nowoczesnych źródeł ciepła, jest dużo korzystniejsze niż ogrzewanie remizy stary kopciuchem, który może sprawiać wiele kłopotów - mówi Emilia Niemyt, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

Pieniądze na sprzęt odebrało 35 jednostek OSP a inne siedem sfinansuje remonty swoich siedzib.
- Planujemy zakupić dwanaście hełmów dla naszych druhów oraz sprzęt łączności -mówi Marek Konieczny, OSP Węgorzyno.

Dodaj komentarz 3 komentarze

druhowie dostaną te środki, bo o nie wnioskowali i spełnili określone kryteria.
A przy okazji panowie z PiSu mogą się polansować, jakby to oni dawali z własnej krwawicy. Szczerze powiedziawszy, to nie wiem jak oni się wywiązują ze swoich podstawowych obowiązków, czyli udziału w pracy parlamentarnej, gdyż ciągle w tym samym zestawie pozują do zdjęć. Gwiazdy nasze kochane :))
A tymczasem sami sobie załatwili podwyżkę. O 2.000 złotych. Miesięcznie, rzecz jasna!
A ile dla takiego np. emeryta? Albo innego nauczyciela?
@ Jan Nowak ... " A tymczasem sami sobie załatwili podwyżkę o 2000 złotych".
Nie sami sobie tylko wspólnie i w porozumieniu z Marszałkiem Grodzkim który akurat w tej kwestii nie potrzebował 30 dni na rzetelne i wnikliwe przyjrzenie się sprawie oraz nie musiał spotykać się z ekspertami i dochowania konsultacji społecznych !?
Co więcej , od razu doszedł w tej sprawie do porozumienia z Marszałkiem Witek i podpisali zarządzenie z datą wsteczną o podwyżce !
Szybki Lopez ;)
Bardzo dobrze że Rząd dba o OSP które pozostało po rządach PO-PSL na garnuszkach Gmin jako Stowarzyszenia przy jednoczesnym pozostawieniu obowiązku zapewnienia przez Gminę bezpieczeństwa p.poż. Pieniądze przydadzą się chociażby na wymianę dziurawych butów czy mundurów , głównie w jednostkach spoza KSRG pozostawionych po dotychczasowych reformach głównie w biednych Gminach samemu sobie. A pożar mieszkania nie ma rozróżnienia na Miasto czy Wioskę - tragedia ludzi jest zawsze tragedią !

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty