Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Pomoc dla zwierząt w Szczecińskim Centrum Weterynaryjnym Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Pomoc dla zwierząt w Szczecińskim Centrum Weterynaryjnym Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Nocna opieka dla zwierząt w Szczecinie zagrożona. „SOR” dla zwierząt od kilku tygodni prowadzi Szczecińskie Centrum Weterynaryjne.
To odpowiedź na zapotrzebowanie właścicieli czworonogów, którzy od wielu lat skarżyli się, że późnym wieczorem i w nocy, w nagłej potrzebie nie mają, gdzie się zgłosić. Teraz można to robić w gabinecie przy Emilii Plater 3. Ale być może już niedługo, bo brakuje rąk do pracy, by obsadzić dyżury. Natychmiast potrzeba dwóch weterynarzy. Problem w tym, że brakuje ich na rynku.

- Na miejscu zatrudnionych jest teraz 4 lekarzy, ale pracują ponad swoje siły - mówi Agata Włodarczyk-Jaworska, właścicielka Szczecińskiego Centrum Weterynaryjnego. - Jest bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu pomoc. Nie wyrabiamy, mamy za mało mocy przerobowych. Siły skończyły się już nam dawno. Działamy jak zombie i naprawdę bardzo potrzebujemy tej pomocy. Nie będziemy w stanie długo dłużej jeszcze ciągnąc tej pracy w ten sposób.

Takie miejsce jest bardzo potrzebne - mówi właścicielka królika Belusia, któremu właśnie podczas takiego nocnego dyżuru lekarze uratowali życie. - Zatkał się sierścią i był już praktycznie w stanie agonalnym i gdyby nie interwencja nie przeżyłby do rana.

Nocna opieka w Szczecińskim Centrum Weterynaryjnym działa od środy do niedzieli od 18 do 2 w nocy.
- Na miejscu zatrudnionych jest teraz 4 lekarzy, ale pracują ponad swoje siły - mówi Agata Włodarczyk-Jaworska, właścicielka Szczecińskiego Centrum Weterynaryjnego.
Takie miejsce jest bardzo potrzebne - mówi właścicielka królika Belusia, któremu właśnie podczas takiego nocnego dyżuru lekarze uratowali życie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty