Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Kupując materac - resztę produktów dostaniesz gratis. To kolejna metoda oszustów na wyłudzenie pieniędzy na prezentacjach.
Tak został oszukany Marek Gełecki ze Szczecina. Podczas jednego z pokazów kupił materac, a resztę produktów miał dostać gratis. W efekcie emeryt ma do zapłacenia prawie 11 tys. złotych, które musi spłacać w ratach przez najbliższe pięć lat.

- Mam tylko zapłacić za pulsujący materac, a resztę produktu dostaję gratis, bo wygrałem w prezencie. Dziś jest prezentacja i wygrałem to w prezencie. Okazuje się, że nie ma żadnego prezentu, bo prezent to był przekręt - mówi pan Marek.

Idąc na jakąkolwiek prezentację, trzeba być bardzo ostrożnym - mówi Longina Kaczmarek, miejski rzecznik konsumentów w Szczecinie. - Czerwona lampka ostrzegawcza powinna się nam zapalić. Najlepiej nie wdawać się w taką rozmowę, nie słuchać. Proszę pamiętać, że nikt nie działa charytatywnie. Główny cel jest taki, żeby zarobić na naiwności i łatwowierności ludzi.

Sprawą oszukanego emeryta zajęła się Miejska Rzecznik Konsumentów w Szczecinie.
Emeryt ma do zapłacenia prawie 11 tys. złotych, które musi spłacać w ratach przez najbliższe pięć lat.
Idąc na jakąkolwiek prezentację, trzeba być bardzo ostrożnym - mówi Longina Kaczmarek, miejski rzecznik konsumentów w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty