Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Hubert Grygielewicz
Fot. Hubert Grygielewicz
Utwory dedykowane Baltic Neopolis Orchestrze zamkną w środę siódmą edycję Festiwalu „Polish Concerti” tego zespołu. Zabrzmią kompozycje napisane przez czołowych polskich i międzynarodowych twórców, m.in. Pawła Łukaszewskiego "Neopolis Concerto”, koncert na skrzypce i orkiestrę smyczkową oraz Marcelo Nisinmana „13 Variations on a Polish Melody” na skrzypce, wiolonczele i orkiestrę.
Wybraliśmy wyjątkowe dzieła, tym bardziej, że obchodzimy 13-urodziny - powiedziała altowiolistka Emilia Goch-Salvador.

- Jest to piękny materiał również na płytę, o której powoli już myślimy, ale najważniejszym dla nas wydarzeniem dzisiejszego wieczoru będzie prawykonanie utworu „Druga Przestrzeń”, który został dla nas napisany w tym roku przez Mikołaja Piotra Góreckiego na koncertujący kwartet smyczkowy z towarzyszeniem orkiestry kameralnej - uzupełniła Goch-Salvador.

Wystąpią z nami wybitni soliści - dodała artystka.

- Są to osoby bliskie nam właściwie od wielu lat, które z nami pracują w przeróżnych konfiguracjach kameralnych i większych. To skrzypaczka Sławomira Wilga, która jest laureatką bardzo wielu konkursów, jest Emanuel Salvador, który regularnie gra z nami solo i jest koncertmistrzem zespołu oraz Konstantin Heidrich - wspaniały wiolonczelista przyjechał do nas z Berlina i gra przepięknie - podsumowała Goch-Salvador.

Koncert finałowy 7. Baltic Neopolis Festival „Polish Concerti” w ramach „Mikołaj Piotr Górecki concerto grosso” odbędzie się o godzinie 19.30 w Kościele pw. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. DZ, RS.

Program koncertu:

* Mikołaj Piotr Górecki - Uwertura
* Paweł Łukaszewski - „Neopolis Concerto” na skrzypce i orkiestrę smyczkową
* Marcelo Nisinman - „13 Variations on a Polish Melody” na skrzypce, wiolonczelę i orkiestrę smyczkową
* Mikołaj Piotr Górecki - „Druga przestrzeń” na kwartet smyczkowy i orkiestrę smyczkową - prawykonanie
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty