Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Koncerty, konkursy dla najmłodszych, jarmark z tradycyjnymi wyrobami ale przede wszystkim żaglowce. Przy szczecińskich Wałach Chrobrego rozpoczęły się "Żagle 2021". Jak mówią organizatorzy - to impreza zorganizowana zamiast finału Regat The Tall Ships Races, może mniej widowiskowa, ale równie ciekawa.
- Kolorowo, dużo ludzi, ciepło, słońce świeci. Miejsce piękne jest trochę atrakcji, coś się dzieje - mówią szczecinianie. - Część stoisk już jest rozstawiona, widzimy spacerujących, widzimy żaglowce, które dopłynęły do nas m.in. Dar Młodzieży, hiszpańska Atyla, rosyjski Shtandart i litewski Brabander - mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy Żagle 2021. - Cieszymy się bardzo, po dwóch latach postoju spowodowanego pandemią znowu zaczęliśmy się ruszać i odwiedzamy porty - mówi Artur Król, komendant Daru Młodzieży. - Dla nas to są wyjątkowe dni, na które zawsze czekamy - mówi odwiedzająca imprezę.

Impreza odbywa się zarówno przy Wałach Chrobrego jak i Łasztowni. By ułatwić komunikację na Odrze rozłożono most pontonowy. Żagle 2021 potrwają do niedzieli.
- Część stoisk już jest rozstawiona, widzimy spacerujących, widzimy żaglowce, które dopłynęły do nas m.in. Dar Młodzieży, hiszpańska Atyla, rosyjski Shtandart i litewski Brabander - mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy Żagle 2021.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty