Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
W poniedziałek rozpoczęła się kolejna akcja odkomarzania w Szczecinie. Te owady są w ostatnich dniach szczególnie uciążliwe np. na Jasnych Błoniach czy Niebuszewie.
Pierwszą akcję tzw. zamgławiania przeprowadzono w pierwszych dwóch tygodniach lipca - wtedy objęła ona blisko 90 ha terenów, m.in. parki, okolice fontann i cmentarz.

Była skuteczna - mówił, w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji", rzecznik miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Andrzej Kus.

- Komary bardzo mocno się namnożyły, gdybyśmy nie odkomarzyli w pierwszej połowie lipca, to komarów byłoby jeszcze więcej - mówi Kus.

Kolejna rozpoczęła się już w poniedziałek, potrwa dwa tygodnie i również obejmie te same rejony, co w lipcu.

- Dodatkowe akcje nie powinny być potrzebne - dodał Andrzej Kus. - Już pod koniec sierpnia problem z komarami powinien ustąpić. Pogoda ma zrobić się bardziej stabilna.

Szczecin na walkę z komarami zamierza wydać w tym roku 16 tys. zł.
- Komary bardzo mocno się namnożyły, gdybyśmy nie odkomarzyli w pierwszej połowie lipca, to komarów byłoby jeszcze więcej - mówi Kus
- Już pod koniec sierpnia problem z komarami powinien ustąpić. Pogoda powinna się zrobić bardziej stabilna, niż jest teraz, w związku z czym liczymy, że nie będzie takich okoliczności - mówi Kus.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty