Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Ministerstwo Edukacji i Nauki rozpoczęło przygotowania do nowego roku szkolnego. Wytyczne przeciwepidemiczne opracowane przez resort trafiły już do placówek szkolnych.
O tym, jak wyglądać będzie powrót do szkół, w czasie trwającej wciąż pandemii, dyskutowali goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór".

- Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało szereg działań prewencyjnych - powiedział wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski. - Będziemy dzielić się - poprzez szkolenia dla kadr kierujących polską oświatą - informacjami na temat tego, w jaki sposób przekazywać rzetelną wiedzę na temat szczepień. Ważne będzie także wyposażenie szkół w środki nie tylko dezynfekujące, ale także takie które badają temperaturę uczniów.

- W kwestii szczepień, przede wszystkim liczę na odpowiedzialność środowiska nauczycielskiego - dodał Wojciech Szczęsny, prezes Okręgu Zachodniopomorskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Mam nadzieję, że zdecydowana większość nauczycieli i pracowników oświaty ma takie poczucie odpowiedzialności.

Z danych resortu edukacji wynika, że wskaźnik wyszczepienia nauczycieli i pracowników uczelni wyższych obecnie wynosi 70 proc., natomiast wśród uczniów w wieku od 12.do 18. lat wskaźnik ten wynosi 25 proc.
- Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało szereg działań prewencyjnych - powiedział wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski.
- W kwestii szczepień, przede wszystkim liczę na odpowiedzialność środowiska nauczycielskiego - dodał Wojciech Szczęsny, prezes Okręgu Zachodniopomorskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty