Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Nie można przywiązywać zbyt dużej wagi do sondaży - uważa Artur Nycz.
Wiceprzewodniczący klubu Koalicja Obywatelska w Sejmiku Województwa, w "Rozmowach pod Krawatem", podkreślił, że do kolejnych wyborów jest jeszcze na tyle dużo czasu, że nie można przewidzieć, kto je wygra.

Przyznał także, że lepsze notowania KO, wywołane powrotem Donalda Tuska, będą chwilowe.

- Jesteśmy w połowie kadencji, więc próba prognozowania tego, jak będą wyglądały wybory - na bazie sondażu - za dwa lata jest dość karkołomnym przedsięwzięciem. Jakiś czas temu, dyskutując w Polskim Radiu Szczecin, przy powrocie Donalda Tuska, też pamiętam, że wspominałem o tym, że oczywiście początkowa taka premia sondażowa, z racji powrotu pana premiera będzie, ale nie będzie trwała wiecznie. Później, od całej formacji, będzie zależało czy ten trend będzie utrzymany - tłumaczył Nycz.

Według sondażu Instytutu Badań Pollster, na zlecenie portalu Salon24, Prawo i Sprawiedliwość cieszy się poparciem na poziomie blisko 39 procent.

Na Platformę Obywatelską zagłosowałoby 26 procent wyborców. Trzecie miejsce zajęła Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem blisko 14 procent.

Badanie przeprowadzone z kolei przez United Surveys wskazuje poparcie dla PiS-u na poziomie 36 proc., dla Koalicji Obywatelskiej - 22 procent.
- Później, od całej formacji, będzie zależało czy ten trend będzie utrzymany - tłumaczył Nycz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty