Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Dyrektor Polskiej Żeglugi Morskiej Andrzej Wróblewski.Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Dyrektor Polskiej Żeglugi Morskiej Andrzej Wróblewski.Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Spółka Polskie Promy przygotowuje się do podpisania kontraktu na budowę trzech jednostek.
Dwie z nich będą pływać w barwach PŻM-owskiej spółki promowej Unity Line. - Jest już stocznia, która prawdopodobnie wykona to zamówienie - mówi dyrektor Polskiej Żeglugi Morskiej Andrzej Wróblewski. - Takie poszukiwania trwały w Polsce od kilku lat. Wydaje się nam, że nasz partner z Trójmiasta, którego nazwę ujawnimy jak podpiszemy kontrakt i strony wyrażą na to zgodę, jest firmą niezwykle profesjonalną w tej części Europy i w ogóle w tej części świata. Wydaje się nam, że to olbrzymia przesłanka inwestycyjna dla powodzenia całego procesu budowy promów.

Jest już projekt promów. - Wiedza zarówno naszego działu technicznego, Unity Line, Polferries, jak i moja osobista, zostały wykorzystane i rzeczywiście w ubiegłym roku podjęliśmy działania, żeby spróbować zagregować tą wiedzę. Projekt został w znaczącym stopniu przygotowany w oparciu nie tylko o naszą wiedzę, ale i o zmieniające się przepisy w zakresie ochrony środowiska, stateczności, kilku innych regulacji i myślimy, że będzie spełniał najnowsze, coraz bardziej restrykcyjne normy emisyjne - tłumaczy Wróblewski.

30 sierpnia premier Mateusz Morawiecki podpisał umowę inwestycyjną na 650 milionów złotych, a w ubiegłym tygodniu podpisano umowę o objęciu udziałów przez Skarb Państwa w spółce Polskie Promy.
- Jest już stocznia, która prawdopodobnie wykona to zamówienie - mówi dyrektor Polskiej Żeglugi Morskiej Andrzej Wróblewski.
Jest już projekt promów.

Dodaj komentarz 7 komentarzy

chyba WYBORY SIĘ ZBLIŻAJĄ!
Znów "promy", znów "stocznia" jakaś tajna takaś, znów "plany" i programy"!
No i pieniądze. Pieniążki wydajemy i propagandę sypiemy!
Jak nic!
WYBORY ZA PROGIEM!
a stępka... choć poświęcona... leży.... może choć na medaliki, jako wota PiSowskiej skuteczności, ją przerobią?
@Jan Nowak chyba nikt by tego lepiej nie napisał
A miały być cztery promy. Czy projekt jest na ten prom (+1), który zginął w tej wypowiedzi?
Czy ta tajemnicza stocznia wybudowała już kiedyś prom?
Red. Gibas już kiedyś zapewniał, że projekt promu jest gotowy. Przekonywał, że jest znany wykonawca. I że są na to wszystko pieniądze. Nie znalazł czasu na wyjaśnienie, dlaczego te wcześniejsze deklaracje okazały się być nieprawdziwe.
@Rajek
Wszystko wskazuje że tym razem może się udać bo zaprzęgnięto do tego fachowców którzy wiedza co chca i o czym mówią. Od początku było wiadomo że w Szczecinie nie da się tych statków zbudować, to był spektakl a, jak mówi Kurski "głupi lud to kupi". Albo inaczej- jak tylko przestali zajmować się tym Zaremba z Jacyna to temat od razu poszedł do przodu ;)
@Nikt inny - Jacyna i Zaręba nadal są przekonani, że zwolnieni ponad 10 lat temu ze stoczni pracownicy, do dzisiaj tupią nóżkami pod bramą i czekają na powrót do zakładu! Nie zdążyli ogarnąć, że ludzie poszli w różne strony - część wyjechała do innych krajów, część zmieniła branże a jeszcze inna część siedzi na emeryturach. I nikomu z nich nie bardzo spieszy się zasuwać w kołchozie pis za miskę ryżu - bo przecież najpierw szefostwo musi się najeść.
Ciężko z psiego fryzjera zrobić znowu stoczniowca.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty