Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Sławomir Orlik [Radio Szczecin]
Fot. Sławomir Orlik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Dopiero w sobotę tramwaje ponownie przejadą przez al. Powstańców Wielkopolskich. Jak poinformował nas Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, dopiero wtedy prawdopodobnie skończą się naprawy awarii, która spowodowała utrudnienia.
Naprawa nawierzchni to kwestia kilku godzin - mówił nam rano Piotr Landowski z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie.

W środę przed godziną 14 pod torowiskiem na al. Powstańców Wielkopolskich pękł wodociąg. Teraz trzeba czekać na uzupełnienie braków w jezdni. Przez to tramwajowe "11" oraz "12" nie kursują do pętli Pomorzany.

- W ciągu dnia będziemy starali się odtworzyć nawierzchnię tak, żeby przywrócić normalny ruch uliczny, a także ruch tramwajowy. Niemniej jednak to potrwa. Zależy nam na tym, żeby jak najszybciej zniknęły utrudnienia - zapewnia Landowski.

Tramwajowe "jedenastki" kończą bieg na pętli Gumieńce. "Dwunastki" natomiast jadą przez plac Szarych Szeregów i zawracają na pętli Las Arkoński. ZWiK przekierował w środę na teren Pomorzan dostawy z innego wodociągu. Dzięki temu mieszkańcy nie odczuli braku dostępu do wody.
Czy mieszkańcy Pomorzan wrócą z pracy do domu tramwajem? O to pytaliśmy Piotra Landowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty