Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Sławomir Orlik [Radio Szczecin]
Fot. Sławomir Orlik [Radio Szczecin]
Parking przy przystanku "Jaśminowa - ZUS" na prawobrzeżu Szczecina będzie dwukrotnie większy. Od wielu miesięcy jest to bardzo popularne miejsce postojowe dla kierowców, którzy by ominąć codzienne korki na ul. Gdańskiej przesiadają się tam do tramwaju.
Z powodu braku wolnych miejsc, wiele aut jednak jest zaparkowanych poza utwardzonym terenem, w przysłowiowych "krzakach".

- Ogłosiliśmy przetarg na utwardzenie dodatkowej części działki, mamy trzy oferty, trwa ich analiza - mówił w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" rzecznik miasta ds. mieszkalnictwa Tomas Klek. - Jeżeli zostanie podpisana umowa w najbliższych dniach, to wykonawca będzie miał 75 dni, czyli jest możliwość, że do końca roku parking będzie mógł funkcjonować i kierowcy będą mogli z niego korzystać.

Miasto przeznaczyło na budowę 445 tys. zł, jedna z ofert jest o blisko 100 tys. niższa. Po rozbudowie parking będzie miał ok. 200 miejsc dla samochodów.
- Ogłosiliśmy przetarg na utwardzenie dodatkowej części działki, mamy trzy oferty, trwa ich analiza - mówił w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" rzecznik miasta ds. mieszkalnictwa Tomas Klek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty