Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Urząd Morski w Szczecinie kończy 75 lat. Z tej okazji, do Bazy Oznakowania Nawigacyjnego przy ulicy Światowida, zaproszono pracowników jednostki, ale także lokalnych posłów i samorządowców.
Spotkanie było okazją do wspomnień, omówienia tego jak jest teraz, ale także snucia planów - o rozwoju przemysłu morskiego w regionie.

Urząd Morski to wizytówka miasta - podkreślał minister infrastruktury Marek Gróbarczyk. - Nie ma Szczecina bez Urzędu Morskiego w Szczecinie i odwrotnie, dlatego też ogromne podziękowania dla wszystkich państwa, którzy dawno temu budowaliście ten urząd, który święci tak znamienity sukces i tak pięknie wpisuje się w rozwój gospodarki morskiej.

Rola Szczecina w Pakcie Północnoatlantyckim rośnie. Również za sprawą pracy urzędu - dodał poseł Prawa i Sprawiedliwości, Michał Jach. - Odgrywa i będzie odgrywał coraz większą rolę w ramach dwóch niezwykle istotnych programów NATO-wskich, a więc możliwość szybkiego przegrupowywania wojsk, gdzie Polska odgrywa istotną rolę jako gospodarz w ramach połączonej operacji obronnej NATO.

Urząd Morski został utworzony Zarządzeniem Ministra Żeglugi i Handlu Zagranicznego. 24 września 1946 roku, na stanowisko pierwszego dyrektora nowego urzędu, minister powołał kapitana z Gdyni - Jana Godeckiego.
Urząd Morski to wizytówka miasta - podkreślał minister infrastruktury Marek Gróbarczyk.
Rola Szczecina w Pakcie Północnoatlantyckim rośnie. Również za sprawą pracy urzędu - dodał poseł Prawa i Sprawiedliwości, Michał Jach.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty