Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny - zapowiedź spotkania autorskiego

Rozmowy pod krawatem - z ministrem Adamem Niedzielskim rozmawia red. Kamil Nieradka. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Rozmowy pod krawatem - z ministrem Adamem Niedzielskim rozmawia red. Kamil Nieradka. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Liczy, że czwarta fala pandemii będzie ostatnim poważnym zagrożeniem koronawirusem w Polsce - minister zdrowia, Adam Niedzielski mówił też w "Rozmowach pod krawatem", że w kolejnych miesiącach nie powinniśmy notować takiej liczby zachorowań jak rok temu.
Minister Niedzielski tłumaczył, że z decyzją o trzeciej, przypominającej dawce szczepionki dla wszystkich rząd czeka na zalecenia Europejskiej Agencji Leków. W jego ocenie to właśnie szczepienia są panaceum na pandemię.

- Mamy zaszczepionych blisko 60 procent dorosłych ludzi i to jest już realne narzędzie i realne zabezpieczenie... - powiedział min. Niedzielski.
- A jeżeli trzecia dawka nie wystarczy, bo za rok się okaże, że potrzebna jest kolejna dawka przypominająca? - indagował red. Kamil Nieradka.
- ...no, to będziemy funkcjonowali tak, jak z grypą. To znaczy, że co roku jest szczepienie.
Mam nadzieję, że rozmiar kolejnych fal będzie mniejszy; wtedy właśnie dojdziemy do tego trybu kontrolowania pandemii i zrobienia z niej czegoś na kształt grypy - odparł minister Niedzielski.

Minister zdrowia dodał, że obecnie jest zdecydowanie więcej zachorowań na grypę niż na koronawirusa.

Ale ten drugi wirus ma dużo poważniejsze skutki; więcej osób trafia do szpitala, gdzie zmaga się z powikłaniami bądź umiera.
- A jeżeli trzecia dawka nie wystarczy, bo za rok się okaże, że potrzebna jest kolejna dawka przypominająca? - indagował red. Kamil Nieradka. - ...no, to będziemy funkcjonowali tak, jak z grypą. To znaczy, że co roku jest szczepienie. Mam nadzieję, że rozmiar kolejnych fal będzie mniejszy; wtedy właśnie dojdziemy do tego trybu kontrolowania pandemii i zrobienia z niej czegoś na kształt grypy - odparł minister Niedzielski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty